Verslas

2017.10.04 17:50

Darbdaviai vis aktyviau ieško statybininkų

Patricija Kirilova, LRT.lt2017.10.04 17:50

Per 2017 metų pirmąją pusę darbdaviai įregistravo beveik 120 tūkstančių laisvų darbo vietų. Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, darbo jėgos paklausa nukrito apie 3 procentus. Ypač sumažėjo darbininkų poreikis terminuotam darbui. Tokius duomenis pateikia Lietuvos darbo birža.

Beveik pusė darbo pasiūlymų skirti kvalifikuotiems specialistams, kas penkta darbo pozicija – specialistams ir vadovaujančiam personalui, o šiek tiek daugiau nei 22 procentai – nekvalifikuotiems darbuotojams.

Daugiausiai laisvų darbo vietų 2017 metų pirmą pusmetį buvo registruota paslaugų sektoriuje – net 60 procentų. Tačiau lyginant su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu, darbo vietų šiek tiek sumažėjo. Paslaugų sektorių po truputį išstumia pramonės ir statybų sektorius. Darbo birža užfiksavo, kad pastaraisiais metais labiausiai išaugo statybininkų paklausa. Dvigubai padidėjo darbų pasiūlymų skaičius grindų ir plytelių klojėjams bei tinkuotojams.

Lietuvos darbo biržos inf.

Didžiausias įsidarbinimo galimybes šiuo metu turi pardavimų atstovai, gydytojai, reklamos ir rinkodaros, informacinių technologijų srities specialistai bei slaugytojai. Taip pat – sunkiasvorių sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojai, mėsininkai, žuvų darinėtojai ir kitų panašių profesijų darbuotojai. Didelė paklausa išlieka metalo apdirbimo staklių derintojų ir operatorių, siuvėjų, kailininkų ir kepurininkų, statybininkų profesijoms.

Mažiausiai darbo vietų dabar tenka vertėjams ir kalbininkams, ekonomistams, interjero dizaineriams bei dekoratoriams, teisininkams. Sumažėjo kirpėjų, taksi ir furgonų vairuotojų, kosmetikų bei kosmetologų, floristų paklausa.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.