Verslas

2017.10.04 11:00

V. Pranckietis: išardytą geležinkelį į Latviją reikės atstatyti

BNS2017.10.04 11:00

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ turės atstatyti geležinkelio ruožą į Latviją, dėl kurio išardymo Europos Komisija paskyrė 28 mln. eurų baudą.

„Atstatyti, matomai, vis tiek turėsime“, – Žinių radijui trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Jis sakė pavasarį kėlęs klausimą, kad galbūt ruožą atstatyti būtų pigiau nei sumokėti baudą, tačiau „jau buvo traukinys nuvažiavęs toliau ir jau žinojome, kad gali būti šita bauda paskirta“.

Seimo pirmininkas abejoja, ar praėjus beveik dešimtmečiui nuo ruožo išardymo būtų įmanoma pritaikyti asmeninę atsakomybę tuo metu sprendimus priėmusiems politikams.

Europos Komisija pirmadienį „Lietuvos geležinkeliams“ skyrė beveik 28 mln. eurų baudą už tai, kad įmonė neteisėtai apribojo konkurenciją, 2008 metais išardžiusi bėgius iš Mažeikių į Rengę Latvijoje. Lietuva taip pat įpareigota ištaisyti pažeidimą.

Susisiekimo viceministras Ričardas Degutis pirmadienį sakė, kad galimas ruožo atstatymas „yra tolesnės diskusijos klausimas“.

Premjeras Saulius Skvernelis ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis teigė, kad Lietuvos interesai bus ginami teisinėmis priemonėmis, bet sprendimas, ar kreiptis į Europos Sąjungos (ES) teismą, kol kas nepriimtas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt