Verslas

2017.10.04 10:09

Vyriausybė spręs, ar skelbti ekstremaliąją padėtį.

Dėl vasaros pabaigoje siautusių liūčių šalies ūkininkams patyrus dešimtimis milijonų eurų skaičiuojamų nuostolių, vyriausybės ekstremalių situacijų komisija siūlo skelbti valstybinio lygio ekstremaliąją situaciją. Tai leistų pradėti ieškoti galimybių paremti žemdirbius, naudojant valstybės rezervą. 

Premjeras Saulius Skvernelis praėjusią savaitę teigė, kad vyriausybės rezervą, kuriame yra tik pusantro milijono eurų, galima būtų panaudoti kompensuoti žemdirbių išlaidas teisininkams derybose su produkcijos supirkėjais. 

Lietuva šią savaitę taip pat ketina kreiptis į Europos Komisiją dėl nuostolių atlyginimo, o ekstremaliosios situacijos paskelbimas gali padėti lengviau gauti lėšų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė praėjusią savaitę Taline sakė gavusi Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude`o Junckerio patikinimą, kad tam tikra parama tikrai bus.

Pirminiais Žemės ūkio ministerijos duomenimis, nuostoliai dėl liūčių gali siekti apie 40 mln. eurų. Dėl liūčių ekstremaliąją situaciją yra paskelbęs penktadalis iš 60-ies Lietuvos savivaldybių.