Verslas

2017.10.03 17:03

Savivaldybėse skelbiama šildymo sezono pradžia

BNS, LRT.lt2017.10.03 17:03

Didieji šalies miestai šią savaitę ketina pradėti šildymo sezoną, šildymo iš didžiųjų šalies miestų kol kas neplanuoja jungti Klaipėda.

Šildymą ugdymo įstaigoms nuo antradienio jau įjungė Šiaulių savivaldybė, Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybės šildymą planuoja įjungti nuo trečiadienio.

Kada bus pradėti šildyti visi sostinės daugiabučiai gyvenamieji namai ir įmonės bus nuspręsta šios savaitės pabaigoje, šiuo metu aišku tik dėl Vilniaus darželių ir mokyklų ir gydymo įstaigų. Vilniaus miesto savivaldybės pranešime spaudai taip pat rašoma, kad jau yra galimybė šildymą įjungti ir to pageidaujantiems daugiabučių gyventojams. 

„Ar pastatas parengtas šildymo sezonui VŠT sprendžia pagal pastatų prižiūrėtojų pateiktus parengties šildymo sezonui aktus. Jei pastatas yra paruoštas šildymo sezonui ir gyventojai arba pastato valdytojas praneša, jog  šildymą norėtų pradėti anksčiau, VŠT visada atsižvelgs į poreikius ir pradės šildymą suderintu laiku“, – rašoma pranešime. 

BNS nuotr.

Pastaruosius keletą metų šildymo sezonas sostinėje prasidėdavo spalio pradžioje: 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d.

„Pirmiausia jungiame darželius, švietimo įstaigas, poliklinikas ir ligonines, kurios nori, toliau visus pageidaujančius iš eilės. Nuo rytojaus „Kauno energija“ bus pasiruošusi prijungti visus, kurie pageidauja“, – BNS sakė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Šiaulių savivaldybė informuoja, kad antradienį šildymas įjungtas biudžetinėse įstaigose, sulaukus darželių prašymų, kitiems šilumos vartotojams šildymo sezono pradžią žadama skelbti, kai temperatūra tris paras bus žemesnė nei 10 laipsnių.

Panevėžio savivaldybė informuoja, jog nuo trečiadienio bus įjungtas šildymas visiems pastatams, esantiems į šiaurę nuo Klaipėdos ir Vilniaus gatvių, ketvirtadienį – ir pietinei miesto daliai. Šildymas, kaip ir kitose savivaldybėse, įjungiamas ugdymo įstaigoms, gyventojai gali nuspręsti šildymo pradžią ir atidėti ar paankstinti.

Kaip BNS sakė Vilniaus savivaldybės šilumos ir vandens ūkio skyrius Kęstutis Karosas, kai kurios sostinės gydymo įstaigos šildymą jau įsijungusios, kai kurios tai daryti jau planuoja.

„Dėl visų kitų, t.y. daugiabučių, administracinės ir kitos paskirties pastatų apsispręsime artimiausiu metu, turbūt ketvirtadienį, atsižvelgdami į lauko temperatūrą, gyventojų pageidavimus. Turėtų paaiškėti, ar bus ta pati diena šildymo įjungimo, ar apsispręsime tai daryti nuo pirmadienio“, – teigė jis.

Nors Alytaus miesto savivaldybė sprendimo dėl šildymo dar nepriėmė, tai gali būti padaryta trečiadienį. Kaip BNS informavo Miesto ūkio skyriaus atstovai, Alytuje vidutinė temperatūra jau dvi paras yra žemesnė, nei rekomenduojama riba šildymo sezono pradžiai, bus laukiama trečiadienio ryto duomenų.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vadovas Saulius Budinas BNS tvirtino, kad šią savaitę šildymas greičiausiai mieste dar nebus įjungtas, kadangi orų prognozės rodo, jog paros vidutinė temperatūra bus gerokai aukštesnė, nei šildymo sezono pradžiai rekomenduojama norma.

Daugiabučių gyventojai gali patys pasirinkti, kada įjungti šildymą, jei tam pritaria daugiau nei pusė butų savininkų.

Šildymo sezonas skelbiamas, kai vidutinė trijų parų oro temperatūra mažesnė nei 10 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt