Verslas

2017.10.03 11:23

„Monarch Airlines“ keleivių gelbėjimas atsieis beveik 70 mln. eurų

ELTA 2017.10.03 11:23

Pirmadienį bankroto administratoriams perėmus britų avialinijas „Monarch Airlines“ ir atšaukus visus bendrovės suplanuotus skrydžius, šalies valdžia paprašė Civilinės aviacijos administracijos (CAA) padėti namo sugrąžinti šiuo metu užsienyje esančius britus, kurių atgaliniai skrydžiai dėl oro linijų bankroto buvo atšaukti. 

Tokie skrydžiai, padėsiantys sugrąžinti namo iš užsienio 110 tūkst. keleivių, kainuos apie 60 mln. svarų (68 mln. eurų), pranešė Jungtinės Karalystės oro linijų reguliuotoja.

Kaip skelbia BBC, remdamasi CAA duomenimis, daugiau kaip 11 tūkst. keleivių planuota atskraidinti namo iki pirmadienio vakaro.

„Monarch Airlines“ sustabdė savo bilietų pardavimus pirmadienį ryte, dėl to bus prarasta beveik 1900 darbo vietų, atšaukti visi oro linijų skrydžiai.

50 metų veikusios bendrovės griūtis yra didžiausia per visą šalies oro linijų istoriją.

Kelionių sektoriui kenčiant nuo „Brexit“ bei terorizmo, „Monarch Airlines“ jau pernai turėjo rimtų finansinių problemų, tačiau tada spalio mėnesį į pagalbą atskubėjo pagrindinis akcininkas „Greybull Capital“, suteikęs 185 mln. eurų finansinę injekciją, leidusią įmonei išsaugoti savo licenciją bei pardavinėti šventinius skrydžių paketus. Tada CAA, su sąlyga, kad „Monarch Airlines“ suras naujų finansavimo šaltinių, pratęsė įmonės veiklos licenciją iki 2017 m. rugsėjo pabaigos.