Naujienų srautas

Verslas2017.10.03 11:20

Po baudos „Lietuvos geležinkeliams“ – eurokomisarės vizitas į Vilnių

BNS 2017.10.03 11:20

Europos Komisijai pirmadienį skyrus beveik 28 mln. eurų baudą „Lietuvos geležinkeliams“, už konkurencijos politiką atsakinga eurokomisarė Margrethe Vestager šį sprendimą kitą savaitę aptars su šalies vadovais.

Komisarė Vilniuje lankysis kitą antradienį, spalio 10 dieną, planuojami jos susitikimai su prezidente Dalia Grybauskaite, premjeru Sauliumi Skverneliu, Seimo atstovais, BNS patvirtino EK atstovybė Lietuvoje.

M. Vestager taip pat dalyvaus Konkurencijos tarybos rengiamoje konferencijoje.

Danijos politikė M. Vestager pirmadienį paskelbė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ neteisėtai apribojo konkurenciją, 2008 metais išardę bėgius iš Mažeikių į Rengę Latvijoje.

„Tai, kad, siekdama apsisaugoti nuo konkurencijos, įmonė išardo viešąją geležinkelių infrastruktūrą, neturi precedento ir yra nepriimtina“, – pareiškė M. Vestager.

Komisija nustatė, kad išardžius bėgius, Lenkijos koncerno „Orlen“ valdomai „Orlen Lietuvai“ tenka krovinius į Latviją vežti gerokai ilgesniu maršrutu. Anot Komisijos, „Lietuvos geležinkeliai“ neįrodė, kad išardyti kelią reikėjo dėl objektyvių priežasčių.

Lietuva baudą gali skųsti Europos Sąjungos teismui. Baudos sumokėjimas nepanaikina prievolės pašalinti pažeidimą, o nukentėjusioms šalims tai atveria galimybes reikšti ieškinius dėl patirtos žalos.

Pažeidimo pašalinimo būdus Lietuva turės derinti su Europos Komisija. Briuselio pareigūnai yra raginę „Lietuvos geležinkelius“ išskaidyti įmonės veiklą, bet tam nepritaria nei ankstesnė, nei dabartinė bendrovės vadovybė.

Lietuvos pareigūnai viešai pažeidimo nepripažįsta ir tikina, kad 19 kilometrų atkarpa 2008 metais buvo išardyta dėl saugumo. Bėgiai neatstatyti iki šiol.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi