Verslas

2017.10.03 07:22

Įspėja apie kylančią NT burbulo riziką

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.03 07:22

Ekspertai įspėja, kad kai kuriuose didžiuosiuose pasaulio miestuose kyla nekilnojamojo turto (NT) burbulo rizika. Tuo metu Vilniuje, pasak specialistų, panašios tendencijos juntamos, tačiau būsto kainos sostinėje yra gerokai mažesnės nei prieš dešimtmetį.

Šveicarijos bankas UBS skelbia, kad NT rinka šiuo metu labiausiai kaista Toronte, Stokholme, Miunchene, Vankuveryje, Sidnėjuje, Londone ir Honkonge. Ekonomiškai stipriausi pasaulio miestai yra labai patrauklūs investicijoms bei verslo plėtrai, todėl tai didina įtampą ir būsto rinkoje.  Tuo metu Lietuvos NT specialistai sako, jog panašios tendencijos juntamos tik Vilniuje.

Būsto kainas kilti verčia žemos paskolų palūkanos ir geri lūkesčiai dėl būsto kainų ateityje. Tačiau ir sostinėje gyventojai gali įpirkti beveik dvigubai didesnį būstą nei prieš krizę.

Nuo labai staigių kainų šuolių dabar Lietuvos būsto rinką saugo nemaža naujo būsto pasiūla. Nors per pastaruosius 7 metus Vilniuje būsto kainos išaugo ketvirtadaliu, tačiau fiksuojamas spartesnis darbo užmokesčio augimas, dėl kurio būsto įperkamumas išlieka aukštas.