Verslas

2017.10.02 07:44

Pradeda veikti naujas bankas „Luminor“

Jurgita Čeponytė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.10.02 07:44

Pradeda veikti naujas bankas „Luminor“. Jis įsteigtas sujungus „Nordea“ ir DNB komercinius bankus, kurie nusprendė Baltijos šalyse veikti kartu. Tai neįprastas susijungimas, nes Skandinavijoje šie bankai ir toliau liks konkurentai.

Paskelbę apie susijungimą, „Nordea“ ir DNB bankai sakė siekiantys klientams pasiūlyti platesnį aptarnavimo skyrių tinklą bei daugiau produktų ir paslaugų. Abiejų bankų klientai informuojami, kad jų sutartys išliks nepakitusios, o naujasis bankas finansines paslaugas ir toliau teiks kaip įprasta, veiks mokėjimo kortelės, elektroninė bankininkystė bei slaptažodžiai.

Bankų asociacija šį susijungimą vadina gera žinia vartotojams, nes šalyje bus ne du, o trys dominuojantys bankai.  Anot asociacijos, jungtis skatino ne tik verslo aplinka, bet ir griežtas Lietuvos finansinių institucijų reguliavimas. Pavyzdžiui, bankinių paslaugų krepšelio įvedimas.

Tačiau tai nebus įprastas susijungimas, nes šie bankai kartu dirbs tik Baltijos šalyse. Skandinavijoje jie ir toliau veiks kaip konkurentai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt