Naujienų srautas

Verslas2017.10.02 12:14

Vyriausybės komisija spręs, ar dėl liūčių visoje šalyje skelbti ekstremaliąją padėtį

Vyriausybės ekstremalių situacijų komisija renkasi nagrinėti liūčių padarinių žemės ūkiui ir spręsti, ar ekstremaliąją padėtį  skelbti visoje šalyje. Tai leistų panaudoti valstybės rezervo lėšas ir būtų svarbus motyvas, kreipiantis į Europos Komisiją (EK) paramos žemdirbiams. Dėl liūčių padarytos žalos ekstremalioji situacija dabar paskelbta 13 savivaldybių.

Žemės ūkio ministras sako, kad liūtys padarė nuostolių ne tik šių metų derliui. Pasak Broniaus Markausko, padariniai žemės ūkiui bus jaučiami ir kitais metais, nes iki šiol pasėta tik trečdalis žieminių javų. 

Preliminariai skaičiuojama, kad žemdirbių patirta žala yra apie 40 mln. eurų. Šiuo metu Žemės ūkio ministerija rengia kreipimąsi į EK. Paramos kreiptis planuojama šią savaitę. Tiek premjeras, tiek Žemės ūkio ministras anksčiau teigė, kad vilčių gauti kompensacijų Lietuva daug neturi.

Tuo metu prezidentė Dalia Grybauskaitė po susitikimo su Europos Komisijos pirmininku sakė gavusi jo patikinimą, kad Lietuva paramos prašyti galės, todėl ji vyriausybę ragino kuo greičiau kreiptis į EK.

Valstybė pati padengti nuostolių ūkininkams neturi galimybių, nes vyriausybės rezerve šiuo metu yra likę 1,5 mln. eurų. Šias lėšas, anot premjero, būtų galima skirti kompensacijoms už teisines konsultacijas, ūkininkams derantis su supirkėjais.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi