Verslas

2017.10.02 07:36

Išaugo auklių ir privačių darželių paklausa

Kai kurioms savivaldybėms pradėjus mokėti kompensacijas tėvams, kurių vaikai nepateko į valstybinius darželius, išaugo auklių ir privačių darželių paklausa todėl, kad gaunama kompensacija padengia dalį šeimos išlaidų. Pastebimas ir besikeičiantis tėvų požiūris į ugdymą, o tai skatina savivaldybes gerinti jo kokybę ir valstybiniuose darželiuose.

Kai kurie tėvai gavę vaikui vietą valstybiniame darželyje jos atsisakė todėl, kad jų netenkino vaikų priežiūra ir ugdymas jame, todėl renkamasi vaikus leisti į privačius darželius ar samdo aukles. Tėvai teigia, kad darželiuose pasigenda individualaus dėmesio atžalai.

„Pabandžiau savaitę adaptuoti savo Ulą ir situacija buvo tokia, kad tiesiog supratau, kad aš nenoriu jos ten palikti. Nenoriu, kad ji priprastų prie tos vis dar senos sistemos. Mes su ja daug labai bendraujam, labai daug užsiimam ir iš tiesų tam daržely aš supraatu, kad yra kažkoks pereinamasis periodas, vaikas pripras. Bet būtent prie ko vaikas pripras? Ar vaikas pripras prie to, kad darželyje yra labai smagu, labai džiaugsminga, kad yra daug veiklos, žaidimų, veiklų. Ar tiesiog pripras, kad ten reikia būti?“, – klausia Ulos mama Vilma Bagdonienė.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovas sako, kad padėtis valstybiniuose darželiuose gerėja. Šiuo metu didinamas darbuotojų skaičius, kad būtų skiriama daugiau dėmesio individualiam vaiko ugdymui.

Plačiau apie tai – Indrės Šlikaitės ir Jovitos Sukackaitės reportaže.