Verslas

2017.09.29 16:52

Tūkstantinės baudos nejaudina: nelegaliai dirbančiųjų skaičius Lietuvoje auga

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.29 16:52

Nelegaliai dirbančių ir darbo inspekcijos pagautų žmonių per metus padaugėjo šimtu. Ir nors įmonėms gresia tūkstantinės baudos, jos vis tiek rizikuoja įdarbindamos. Darbdavių atstovas sako, kad tai pakeistų mokestinės naštos lengvinimas.

Į vieną pasirinktų statybviečių Darbo inspekcija atvyko penktą kartą. Iš anksto susitarus su policija, kad ši blokuotų visus galimus išėjimus, inspektoriai pradėjo reidą ir patikrino, ar statybininkai dirba legaliai. Patikrinimas užtruko daugiau nei dvi valandas. Rezultatas – rasta ne tik galimų neteisėtai dirbančių, tarp kurių yra užsieniečių, bet ir sulaikytas vienas išgėręs darbuotojas.

„Užfiksuota 0,43 promilės pas asmenį, jam bus surašytas administracinių nusižengimų protokolas. Taip pat yra užfiksuoti klausimai dėl darbų saugos ir sveikatos pažeidimų. Kai kur trūko aptvėrimų, dalis darbuotojų vaikšto be šalmų. Iš pradžių tokie pažeidimai“, – pasakoja Darbo inspekcijos Vilniaus sk. vyr. darbo inspektorius Justas Valaskevičius.

Nelegaliai dirbantieji baudų nemokės, už tai turės atsakyti jų darbdaviai, kuriems nuo šių metų taikomos griežtesnės baudos.

„Jeigu įmonė netinkamai tvarkė dokumentaciją, neįdarbino asmens, tai įmonės vadovui gresia bauda nuo 1000 iki 5000 eurų, o taip pat dabar nuo liepos 1 dienos įsigaliojo Užimtumo įstatymas, kuris numato atsakomybę ir juridiniam asmeniui už kiekvieną nelegaliai dirbusį asmenį“, – sako Darbo inspekcijos atstovas.

Daugiau apie tai – Augusto Stankevičiaus reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.