Verslas

2017.09.29 11:56

Daliai įmonių nuo spalio pigs dujos

ELTA2017.09.29 11:56

Verslo klientams gamtinių dujų tiekimo ir prekybos įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ nuo spalio 1 dienos iki šių metų pabaigos dujų kainą sumažins maždaug 6 proc. Bendrovė teigia, kad, nepaisant sezoninio dujų brangimo tarptautinėse rinkose, dėl šio kainos sumažinimo Lietuvos įmonės sutaupys iki 2 mln. eurų.

„Lietuvos dujų tiekimo“ generalinis direktorius Mantas Mikalajūnas pažymi, kad suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) importo į Lietuvą geografiją išplėtė JAV ir Ispanijos bendrovės, o tai leidžia mažinti dujų kainą verslo klientams.

„Savaitgalį atvykstant naujausiam SGD kroviniui, matome, kad diversifikuoti įsigijimai ir efektyvus atsargų valdymas sudaro galimybes sumažinti dujų kainas mūsų verslo klientams“, – sako M. Mikalajūnas.

Šiemet rugsėjo pradžioje „Lietuvos dujų tiekimas“ iš JAV bendrovės „Cheniere“ įsigijo pirmąjį amerikietiškų dujų krovinį. Antrąjį JAV dujų krovinį Lietuvai iš „Sabine Pass“ skystinimo gamyklos šį savaitgalį patieks Ispanijos įmonė „Gas Natural Fenosa“. Iš viso Lietuvos įmonė šiais metais atsigabeno jau tris SGD krovinius, o „Gas Natural Fenosa“ pristatomas krovinys bus ketvirtasis.

Įmonė „Lietuvos dujų tiekimas“ priklauso valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ įmonių grupei.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.