Verslas

2017.09.28 17:16

Vyriausybė atsirinko 41 strateginį projektą ir paskyrė atsakingus asmenis

Vyriausybė strateginius projektus žada valdyti vakarietiškai – remdamasi projektiniu valdymu, tam įgaliojimus turi speciali sudaryta komisija. Pirmame posėdyje ji atrinko 41 svarbiausią projektą ir padalino atsakomybes konkretiems asmenims.

Ketvirtadienį pirmą kartą posėdžiavo vyriausybės strateginių projektų portfelio komisija. Ją sudaro premjeras Saulius Skvernelis, vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė, premjero patarėjas ekonomikos klausimais, taip pat finansų, susisiekimo, užsienio reikalų ir ūkio ministrai.

Komisija koordinuos 41 strateginį projektą. Tarp jų – vaiko teisių apsaugos pertvarka, švietimo ir mokslo finansavimo pertvarka, geležinkelių jungties „Rail Baltica“ plėtra, kiti šalies vystymuisi ir valdymui svarbūs projektai kol kas neįvardijami.

„Šiandien susirinkusi komisija patvirtino, kokius projektus ir programas ketinama koordinuoti aukščiausiu lygmeniu pirmininkaujant ministrui pirmininkui – tai strateginiai ir svarbiausi projektai bei programos“, – po posėdžio teigė premjero patarėjas ekonomikos klausimais Lukas Savickas.

Anot jo, komisija patvirtino konkrečius asmenis, kurie tampa projektų ir programų savininkais – jie bus atsakingi už rezultatus ir projektų įgyvendinimą.

Nuo šiol komisija rinksis reguliariai – kartą per mėnesį. Komisijai bus teikiamos ataskaitos apie projektų eigą ir vykdymą – komisija galės priimti svarbiausius sprendimus, spręsti dėl finansavimo, spręsti kilusias rizikas. Detaliai bus vertinami tie projektai, kurie nukryps nuo plano.

„Šiandien kiekvienam iš 41 projekto ar programos yra priskirta po vieną asmenį“, sakė L. Savickas.

Projektų savininkais, pasak L. Savicko, patvirtinti viceministrai, arba premjero patarėjai. Projektinio valdymo principai, pasak jo, padės užtikrinti efektyvų ir kontroliuojamą Vyriausybės prioritetų įgyvendinimą laiku.

Jis neišskyrė, kurie projektai yra prioritetiniai – visi projektai padalinti pagal 5 Vyriausybės prioritetus.

„Yra trys projektų tipai: IT projektai, infrastruktūros projektai ir pokyčių projektai. Pokyčių projektai savo esme yra patys sudėtingiausi“, – sakė L. Savickas.

Jis tikina kad lygiuojamasi į Jungtinę Karalystę, kur viešasis sektorius yra vienas efektyviausių.

„Tai yra komisija, kuri prižiūri vyriausybės prioritetų įgyvendinimą. Ir tą daro taikydama projektinio valdymo principus. Tokios yra gerosios praktikos, pritaikytos iš Jungtinės Karalystės, ar kitur, kur toks metodas sėkmingai taikomas. Tą patį principą pradėsime taikyti ir mes nuo šiandien pirmojo posėdžio“, – dar prieš posėdį teigė L. Savickas.

Jis patikslino, kad pirmajame posėdyje siekiama susitarti dėl veiklos principų ir apsibrėžti projektus, kuriems komisija norės skirti daugiausia dėmesio.