Verslas

2017.09.28 16:15

L. Kukuraitis: nauja pensijų kaupimo sistema – nuo 2019-ųjų

BNS2017.09.28 16:15

Socialinių reikalų ir darbo ministras žada, kad dėl antros pakopos pensijų kaupimo sistemos pertvarkos bus diskutuojama 2018 metais, o nauja tvarka įsigalios nuo 2019-ųjų.

Pasak Lino Kukuraičio, „Sodros“ pensijų sistema ir kaupimas antros pakopos fonduose dabar yra supriešinta.

Taip jis kalbėjo mitinge prie Seimo, kur senyvo amžiaus žmonės protestavo prieš pensijų sistemą – jie reikalauja, kad valdžia pertvarkytų sistemą, kuri esą finansuojama jų pinigais.

„Taip neturėtų būti. Ta įtampa visuomenėje yra per didelė. Pensininkai suskaičiuoja, kiek procentų jų pensijos yra mažesnės dėl to, kad 2 proc. pervedami įmokų į kaupiamuosius fondus“, – žurnalistams sakė L. Kukuraitis.

Mitinguotojai plakatuose reikalavo grąžinti valstybines pensijas, nedelsiant stabdyti mokėjimus iš „Sodros“ ir biudžeto į antros pakopos pensijų fondus.

„Mes siekiame, kad mus išgirstų mūsų (valstybės – BNS) vadovai, nuo kurių priklauso ir kurie priima sprendimus. Mūsų negirdi ir mums jau tai nusibodo ir reikalausime kaip reikiant – kvietime žmones, darysime mitingus“, – BNS sakė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makaravičienė.

Susirinkusiems žmonėms ji aiškino, kad asociacijos vadovybė dirba be algų ir paprašė pensininkus „netingėti ir aktyviau ateiti į organizuojamas akcijas“.

G. Makaravičienė ragino trauktis valdžią: „Jeigu nesurenkate mokesčių pensijoms, tada ir nedirbkite.“

Pasak jos, 62 proc. asociacijos narių, kurių iš viso yra maždaug 60 tūkst., badauja.  

„Iš kur tokie duomenys? Duomenys iš „Sodros“, kokias jie mažas pensijas gauna – 140–170 eurų,“ – BNS sakė ji.

„Jie turi darbo stažą. Daugiausiai inteligentai gauna mažas pensijas, nes jie tais laikais labai mažus atlyginimus gaudavo“, – aiškino G. Makaravičienė.

Akcijoje dalyvavo maždaug pora šimtų senjorų. Žmones į mitingą sukvietė Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacija ir Lietuvos pensininkų sąjunga „Bočiai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.