Verslas

2017.09.28 11:55

Vilnius jau pasiruošė šildymo sezonui

LRT.lt 2017.09.28 11:55

„Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) užbaigė suplanuotus darbus ir yra pasirengę tiekti šilumą miestiečiams. Naujasis šildymo sezonas bus pradėtas atsižvelgiant į faktinę lauko oro temperatūrą – kai tris paras iš eilės vidutinė lauko oro temperatūra bus žemesnė už +10°C, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pagal suderintą su Vilniaus miesto savivaldybe šilumos tiekimo eiliškumą pirmiausia bus pradėtos šildyti sostinės gydymo įstaigos, darželiai ir mokyklos.

„Nors šildymo sezono pradžią nustato savivaldybės, atsižvelgdamos į faktinę lauko oro temperatūrą, šilumos vartotojai turi teisę patys nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pradžios ir pabaigos, nepažeisdami teisės aktuose nustatytų higienos normų“, – sako VŠT Klientų aptarnavimo vadovas Vilmantas Markevičius.

VŠT primena, kad iki šildymo sezono pradžios pastatų valdytojai ir prižiūrėtojai turi užtikrinti tinkamą pastatų paruošimą šilumos tiekimui. Bendrovės duomenimis, iki šiol vos trečdalis pastatų Vilniuje yra paruošti šildymui.

2017–2018 m. šilumos tiekimo eiliškumas

  • 1-ą dieną pradedama šildyti Vilniaus miesto gydymo įstaigas, darželius, mokyklas;
  • 1–2-ą dieną – Fabijoniškių, Senamiesčio, Šnipiškių, Karoliniškių, Lazdynų, N. Vilnios, Baltupių raj.;
  • 2–3-ą dieną – Antakalnio, Žirmūnų, Pašilaičių, Viršuliškių, Justiniškių, Žvėryno Naujamiesčio, Kirtimų raj.;
  • 3–4-ą dieną – Panerių, Naujininkų, Rasų, Vilkpėdės, Verkių raj.

Pastaraisiais metais šildymo sezonas sostinėje buvo pradėtas spalio pradžioje: 2015-aisiais – spalio 8 d., o 2016-aisiais – spalio 6 d.