Verslas

2017.09.28 10:00

Didieji prekybininkai abejoja lenkų galimybėmis sumažinti kainas

BNS2017.09.28 10:00

Didžiųjų prekybos sektoriaus įmonių vadovai abejoja, ar prekybos tinklas iš Lenkijos galėtų pateisinti premjero Sauliaus Skvernelio lūkesčius ir pasiūlyti pirkėjams būtiniausių prekių pigiau, rašo „Verslo žinios“.

„Lenkai iš pradžių irgi gali bandyti kažkiek dempinguoti. Bet galų gale verslui svarbi ekonominė nauda ir pelnas“, – sako „Norfos“ įmonių grupės vadovas Dainius Dundulis, pasak kurio, kainos sumažėtų, jei būtų peržiūrėta mokestinė sistema visoje šalyje, o mokesčiai būtų sumažinti iki kaimynų lygio.

Prekybos tinklą „Iki“ valdančios bendrovės „Palink“ direktorius Gerardas Rogas abejoja, ar galimybė Lenkijos mažmenininkui plėstis į Lietuvą yra reali. Pirmiausia dėl to, kad Lietuvos rinka yra maža, visos šalies gyventojų skaičius prilygsta kai kurių Europos miestų skaičiui.

BNS primena, kad apie galimybę pritraukti Lenkijos prekybos tinklą į Lietuvą rugsėjo pradžiojepranešė tuomet kaimyninėje šalyje viešėjęs S. Skvernelis, šį klausimą aptaręs su Lenkijos valdančiosios „Teisės ir teisingumo“ partijos pirmininku Jaroslawu Kaczynskiu.

Konkretaus prekybos tinklo Lietuvos premjeras tuomet neįvardijo. Daugiausia parduotuvių Lenkijoje turi prekybos tinklai „Žabka“ ir „Lewiatan“. Populiarias parduotuves „Biedronka“ valdo Portugalijos verslininkai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.