Verslas

2017.09.27 18:36

B. Vanagas apie baudų vairuotojams švelninimą: galvojau, ką čia Seimas padarė

Antradienį Seimas priėmė daug diskusijų sukėlusį sprendimą, kuriuo švelninama bausmė vairuotojams, kirtusiems ištisinę liniją. Lenktynininkas Benediktas Vanagas prisipažįsta iš pradžių buvęs nustebintas Seimo sprendimo, tačiau įsigilinęs į įstatymo pataisą sako, kad ji yra sąmoningesnė.

„Esmė yra ta, kad vairuotojai, kurie kirsdami ištisinę liniją lenkia kitą automobilį ir sudaro avarines situacijas, jie taip ir toliau daro. Tik policininko sprendimu jie vairuotojo pažymėjimus praranda, ir tai tikrai nėra blogai. Projekte atsirado daugiau protingumo kriterijų, pavyzdžiui, jeigu tu kerti ištisinę liniją nelenkdamas, o apsisukdamas ar pastatydamas automobilį kitoje kelio pusėje, tai yra pažeidimas, bet ne chuliganiškas elgesys“, – sako B. Vanagas.

Vieno iš projekto iniciatoriaus Seimo nario Simono Gentvilo teigimu, bausmė yra per griežta ir neatgraso vairuotojų nuo eismo taisyklių pažeidimų.

„Seime dažnai įprasta, kad jeigu kažkas skausmingo nutinka, tai labai užgriežtinam kai kurias taisykles, o paskui susigaudome, kad gal jos yra per griežtos ir žlugdančios kai kurių žmonių gyvenimą, šiuo atveju dirbančių žmonių gyvenimą. Jie padarė sąlyginai mažus nusižengimus, tačiau teisės yra atimtos, darbas prarastas, jie tikrai atgailauja ir yra pasiryžę sumokėti didesnes baudas“, – aiškina S. Gentvilas.

Išsamiau – įraše.