Naujienų srautas

Verslas2017.09.26 20:20

E. Macronas siūlo kurti bendrą eurozonos biudžetą

BNS 2017.09.26 20:20

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasiūlė eurą įsivedusioms šalims įsteigti bendrą biudžetą, kad būtų galima investuoti į projektus Europos Sąjungoje (ES) ir ekonominės krizės atveju tai padėtų stabilizuoti eurozoną.

Paryžiaus Sorbonos universitete sakydamas kalbą Europos ateities tema, prezidentas išdėstė nuomonę, kad toks biudžetas iš pradžių galėtų būti finansuojamas taikant griežtesnius mokesčius interneto kompanijoms milžinėms ir didinti su klimato kaita susijusius mokesčius.

E. Macronas pridūrė, kad ilgainiui į biudžetą privalėtų įplaukti ir pinigai iš eurozonos šalių narių nacionalinių biudžetų, kurie galėtų būti surenkami, pavyzdžiui, taikant mokesčius vietos verslui.

Prancūzijos prezidento nuomone, ES šalys turėtų taikyti mokesčius interneto kompanijoms milžinėms tose šalyse, iš kurių kompanijos gauna pelno, o ne iš ten, kur jos yra registruotos.

E. Macronas siekia griežtesnio internetinės ekonomikos reguliavimo visoje Europoje.

„Labai tikiu inovacijų ekonomika“, – sakė E. Macronas, bet pabrėžė, kad „mums vis tiek reikės aptarti“ kaip mokesčius padaryti teisingesniais.

Prancūzijos prezidentas pasiūlė sukurti bendrą skaitmeninę rinką, kaip yra kitos ES rinkos, ir Europos „Griaunančių naujovių agentūrą“ (Disruption Innovation Agency"), kurios tikslas būtų skatinti kurtis internetinius startuolius Europoje ir teikti finansinę paramą dirbtinio intelekto tyrimams.

E. Macronas antradienį pasakė daug temų aprėpiančią kalbą, siekdamas atgaivinti Europos vienybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi