Verslas

2017.09.26 17:19

R. Šimašius: opozicijos kritika demotyvavo „Vilniaus vandenų“ vadovybę

BNS2017.09.26 17:19

Vilniaus savivaldybės valdomos didžiausios Lietuvoje vandens tiekimo įmonės „Vilniaus vandenys“ vadovų sprendimą trauktis galėjo lemti nuolatinė miesto tarybos opozicijos kritika, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Galiu vertinti tik vieną dalyką, kad pastaruosius pusę metų „Vilniaus vandenys“ patyrė didžiulį ir neadekvatų spaudimą iš savivaldybės tarybos opozicijos politikų. Šiuo atveju tai politikai, atstovaujami Lietuvos laisvės sąjungos (jai vadovauja buvęs meras Artūras Zuokas – BNS)“, – BNS sakė R. Šimašius.

„Tas spaudimas, kuris Lietuvoje įprastas, jis nėra normalus. Nuolatinis kaltų ieškojimas, natūralu, kad veikia demotyvuojančiai bet kokį žmogų. Šiuo atveju tie laurai tenka opozicijai“, – pridūrė meras.

R. Šimašiaus teigimu, „Vilniaus vandenų“ generalinio direktoriaus ir trijų nepriklausomų valdybos narių pasitraukimas nebuvo vienos dienos sprendimas.

„Nedažnai kalbėjom apie tuos dalykus, nes komanda dirbo gerai, bet akivaizdu, kad spaudimas buvo ir tas sprendimas brendo“, – sakė meras.

R. Šimašius patvirtino, kad antradienį buvo susitikęs su „Vilniaus vandenų“ vadovu Aidu Ignatavičiumi ir valdybos pirmininku Dariumi Nedzinsku. Kartu su jais įmonę palieka dar du nepriklausomi valdybos nariai Arūnas Bivainis ir Juozas Buitkus.

Miesto vadovas sakė neturėjęs priekaištų „Vilniaus vandenis“ paliekantiems vadovams.

„Prieš dvejus metus įmonė šnekėjo, kad reikės neišvengiamai didinti kainas žmonėms, nuolat neužtekdavo pinigų dideliems investiciniams projektams, apie dividendus savivaldybė net svajoti negalėjo. Šiemet turime apie 20 proc. krentančią paslaugų kainą, turime 4 mln. eurų dividendų, kuriuos galima skirti miesto reikalams, turime nukritusias visų darbų vykdymo kainas, kurios leidžia už europinius pinigus realizuoti daugiau projektų“, – kalbėjo R. Šimašius.

Vilniaus taryboje dirbančios opozicinės partijos Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) vadovaujama Antikorupcijos komisija rugpjūčio pabaigoje apkaltino „Vilniaus vandenis“ per pigiai pardavus pagrindinę būstinę sostinės senamiestyje. Komisija kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad ši ištirtų, ar būstinė parduota teisėtai.

Šios komisijos pirmininko Kęstučio Nėniaus teigimu, pastato kaina turėjo būti bent 6 mln. eurų didesnė. Tuo metu „Vilniaus vandenys“ vasarį 2,5 tūkst. kv. metrų ploto pastatą Domininkonų gatvėje pardavė už 3,9 mln. eurų, o jį nupirko Danijos kapitalo nekilnojamo turto vystymo bendrovė „Asgaard Property“.

Rugsėjo viduryje įmonė persikėlė į Viršuliškėse pastatytą naują biurų pastatą „Duetto“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt