Naujienų srautas

Verslas2013.05.30 11:05

Lietuvos bankas aptiko finansinę piramidę

15min.lt 2013.05.30 11:05

Lietuvos bankas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl „Valiutos kaupimo organizacijos“ veiklos, kuri turi vadinamosios finansinės piramidės požymių.

Lietuvos bankas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl „Valiutos kaupimo organizacijos“ veiklos, kuri turi vadinamosios finansinės piramidės požymių.

„Į prokurorus kreipėmės siekdami apsaugoti visuomenės interesus. Įtarimų sukėlęs subjektas reklamuojasi siūlydamas pinigų uždarbio schemą, galimai atitinkančią finansinės piramidės požymius“, – sako Vilius Šapoka, Lietuvos banko Priežiūros tarnybos Finansinių paslaugų ir rinkų priežiūros departamento direktorius.

„Valiutos kaupimo organizacijos“ interneto svetainėje www.vko.lt pateikta informacija apie būdą, kuriuo, pervedus pinigus į nurodytas sąskaitas ir į sistemą įtraukus naujų dalyvių, esą galima padvigubinti savo pasirinktą pinigų sumą.

Todėl darytina išvada, kad vykdoma veikla galimai atitinka finansinės piramidės veiklos požymius.

Atsižvelgiant į tai, kad „Valiutos kaupimo organizacijos“ veikimo modelis pagrįstas piniginių lėšų iš dalyvių priėmimu, ši veikla taip pat gali atitikti licencinių finansinių paslaugų, indėlių priėmimo iš gyventojų, požymius. Tokia veikla užsiimti gali tik kredito įstaigos (bankai ir kredito unijos).

Lietuvos bankas nėra išdavęs nei kredito, nei kitos finansų įstaigos licencijos įmonėms, kurių pavadinimas būtų susijęs su „Valiutos kaupimo organizacija“, todėl jos veikla yra neprižiūrima Lietuvos banko.

„Gyventojai turi būti ypač budrūs patikėdami savo pinigus, o žadamas pasakiškas uždarbis pirmiausia gali byloti apie didžiulę riziką ar net apgaulę“, – pažymi V. Šapoka.

Visą licencijuotų kredito ir kitų finansų įstaigų sąrašą galima rasti Lietuvos banko interneto svetainėje. Lietuvos bankas taip pat įspėja ir skelbia užsienio šalių teritorijose veikiančių bei investicines paslaugas teikiančių nelicencijuotų bendrovių sąrašą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi