Naujienų srautas

Verslas2017.09.25 13:54

Eurokomisaras apie Graikijos ekonomiką: šis atsigavimas neturi sau lygių

ELTA 2017.09.25 13:54

Graikijai pirmadienį oficialiai panaikinta Europos Sąjungos (ES) perviršinio biudžeto deficito procedūra, kuria bloko narės yra baudžiamos už biudžeto išlaidų perviršį.

Iš procedūros pašalinus Graikiją, ji dabar taikoma tik 3 ES šalims – Didžiajai Britanijai, Ispanijai ir Prancūzijai. Palyginimui, 2011-aisiais, euro zonos skolų krizės piko laikais, ši procedūra buvo taikoma 24 ES valstybėms.

Formaliai pirmadienį ES narių patvirtintas sprendimas Graikijos atžvilgiu yra „milžiniškų Graikijos žmonių pastangų ir pasiaukojimo, siekiant atkurti viešųjų finansų stabilumą, pripažinimas“, sakė Europos ekonomikos reikalų komisaras Pierre`as Moskovici.

„Šis atsigavimas neturi sau lygių“, – pirmadienį pareiškė jis.

Graikijos deficitas 2009 m. daugiau nei 15 proc. viršijo visą šalies bendrąjį vidaus produktą (BVP) bei smarkiai prisidėjo prie euro zonos krizės, kuri rimtai grasino valiutai.

Šaliai iš viso buvo skirtos trys ES bei Tarptautinio valiutos fondo (TVF) gelbėjimo programos, paskutinė jų baigiasi 2018 m. rugpjūtį. Jai pasibaigus, Atėnai tikisi visiškai grįžti į skolinimosi rinkas. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi