Naujienų srautas

Verslas2017.09.22 16:35

Kaip keliaujant apsaugoti bagažą?

LRT.lt 2017.09.22 16:35

Gana dažnai pasitaikanti ir viena nemaloniausių keliaujančių žmonių problemų – vėluojantis, prarastas arba apgadintas bagažas. Nors kelionių ekspertai pastebi, kad keliautojai vis labiau stengiasi pasiimti tik būtiniausius kelionės daiktus, tačiau vykstantys nestandartiniais maršrutais, keičiantys oro uostus, besigabenantys slidinėjimo įrangą ar elektroninius prietaisus keliautojai labiau rizikuoja savo bagažu, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„ERGO Insurance“ duomenimis, šiemet dėl bagažo praradimo keliautojų patirti nuostoliai siekia daugiau nei 34 tūkst. eurų.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė ir kelionių agentūros „Estravel American Express“ vadovė Lietuvoje Žydrė Gavelienė sako, kad yra sąrašas šalių, kurių oro uostuose nevalia nuleisti akių nuo savo bagažo, tad prieš kelionę verta peržiūrėti šią informaciją.

Tarp oro uostų, kuriuose dažnai dėl darbuotojų neatidumo bagažas pasiklysta, Ž. Gavelienė mini Italijos, Prancūzijos, Olandijos, Egipto oro uostus.

„Dažniausia bagažo praradimo priežastis yra ta, jog jis pasimeta oro uoste ir vėluoja pasiekti savininką. Deja, beveik penktadaliu visų bagažo draudimo atvejų bagažas taip ir neatsiranda. Jeigu kelionėje yra įtrauktas jungtinis skrydis ar keliaujama su vertingais daiktais, keliautojams būtina įsivertinti riziką dėl bagažo vėlavimo ar net praradimo“, – pasakoja bendrovės Asmens draudimo skyriaus vadovas Darius Bivainis.

Nacionalinės turizmo verslo asociacijos prezidentė teigia, kad keliautojas procesų sukontroliuoti negali, išskyrus tai, kad nesidėtų į registruojamą bagažą brangių daiktų, bagažą visuomet pažymėtų specialia oro uostuose suteikiama kortele, kurioje nurodomi kontaktiniai duomenys, ir registruojamą bagažą nusifotografuotų. Nesėkmės atveju oro uosto darbuotojams tai palengvina bagažo paiešką.

Kaip rodo draudžiamųjų įvykių istorijos, dažniausiai kelionės metu prarandami būtiniausi daiktai – drabužiai, avalynė, parfumerija. Tačiau neretai prarandami ir tokie daiktai, kaip brangios barzdaskutės, epiliatoriai ar iš užsienio šalių parsivežami suvenyrai.                                                                                          

Dažniausiai pasitaikanti su bagažu susijusi problema – bagažo vėlavimas. Tokios situacijos pasitaiko keliaujant jungtiniais skrydžiais į tolimesnius kontingentus – Australiją, Naująją Zelandiją ar Pietų Amerikos šalis.

Turizmo ekspertai teigia pastebintys kintančius keliautojų įpročius, kai keliaujama neapsikraunant pertekliniais daiktais ir pasirenkant lengvą keliavimo būdą. Tai, kad žmonės vis rečiau keliauja su atsarginių, bet nebūtinų daiktų komplektu, patvirtina ir draudikai.

„Keliautojai atranda naujus efektyvius būdus keliauti – kuo mažiau daiktų, tuo kelionė paprastesnė. Žmonės renkasi tik būtiniausius daiktus – patogiausią avalynę, kelias eilutes persirengimui ir, priklausomai nuo atostogų krypties, sportinius drabužius ar maudymosi reikmenis“, – pasakoja turizmo ekspertė Ž. Gavelienė.

Tai palengvina ne tik kelionę, bet ir sumažina galimybę jos metu patirti nuostolius. Jie neišvengiami ir tuomet, kai bagažas sugadinamas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi