Verslas

2017.09.22 13:51

Per 4 metus nealkoholinio alaus, vyno ir sidro paklausa išaugo dvigubai

LRT.lt2017.09.22 13:51

Gėrimų, iš kurių pašalintas alkoholis, ir alkoholinių gėrimų – tiek stipriųjų, tiek silpnųjų – santykis pagal nuperkamą kiekį 2014 metais Lietuvoje buvo 1 su 79, rodo prekybos tinklo „Maxima“ duomenys, o 2017-ųjų sausio–rugpjūčio mėnesiais šis santykis siekia 1 su 29, teigiama pranešime spaudai. Palyginus tą patį laikotarpį – sausio–rugpjūčio mėnesius – 2014-aisiais ir šiemet, nealkoholinių alaus, vyno ir sidro paklausa išaugo dvigubai, o stipriųjų ir silpnųjų alkoholinių gėrimų nuperkama ketvirtadaliu mažiau.

Gėrimų, iš kurių buvo pašalintas alkoholis, paklausa 2015 metais augo 17 proc., 2016 metais – 10 proc., šiemet sausio–rugpjūčio mėnesiais – jau 61 proc. Aktyviausiai šiuos gėrimus be alkoholio perka daugiau sau galintys leisti 18–44, ypač 25–34, metų amžiaus pirkėjai. Daugiausia jų Vilniuje, Klaipėdoje, Gargžduose, Plungėje ir Molėtuose – taigi sostinėje, kurortiniuose ir kituose pajūrio regiono miestuose.

Priežastys – kintantis gyventojų būdas

„Pirkėjų įpročiai pastaruosius keletą metų tikrai labai keičiasi. Pastebime siekį gyventi sveikiau jų pasirinkimuose visuose savo parduotuvių skyriuose, alkoholinių gėrimų – ne išimtis. Progos, kuomet pasirenkamas nealkoholinis alus, vynas ar sidras, dažnėja. Juos geria nebe vien vairuojantieji ar besilaukiančios moterys, tačiau ir žmonės, siekiantys gyventi sveikiau; tai tampa savotiškai madinga. Kol kas ši mada ryškiausia sostinėje, bet pamažu plinta ir į kitus šalies miestus“, – sako lietuviško prekybos tinklo „Maxima“ pirkimų departamento direktorė Vilma Drulienė.

Pasak jos, pajutę besikeičiančius šalies gyventojų įpročius, daugiau naujų gėrimų, iš kurių pašalintas alkoholis, rūšių suskubo pasiūlyti ir šalies gamintojai bei importuotojai. Bent keturi „Maximos“ tiekėjai per pastaruosius dvejus metus pradėjo tiekti naujų nealkoholinio alaus rūšių, dar du – nealkoholinio vyno, ir net keturi – nealkoholinio sidro.

Nealkoholinis alus muša rekordus

Absoliutus gėrimų, iš kurių pašalintas alkoholis, lyderis – nealkoholinis alus. Nealkoholinio alaus, įskaitant ir alaus kokteilius, šiemet iki rugpjūčio mėnesio imtinai „Maximose“ buvo nupirkta per 2 milijonus vienetų, nealkoholinio vyno – 134 tūkst. vienetų, nealkoholinio sidro – kiek daugiau nei 53 tūkst. vienetų.

„Maximos“ duomenimis, nealkoholinis alus sparčiai populiarėti pradėjo 2015 metais, tuomet jo pardavimai, lyginant su 2014-aisiais, augo 15 proc.

2016 metais nealkoholinio alaus kiekiniai pardavimai augo 7 proc. O šių metų sausio–rugpjūčio mėnesiais matomas jau 54 proc. pardavimų augimas. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt