Naujienų srautas

Verslas2017.09.21 17:32

Seimui siūloma parduoti dalį laisvos valstybinės žemės

BNS 2017.09.21 17:32

Seimas raginamas nuo 2018 metų leisti parduoti dalį laisvos valstybinės žemės. Dadar pagal įstatymus tokia žemė neparduodama.

Siūloma leisti be aukciono iki 10 ha žemės parduoti ūkininkams, jeigu ji yra įsiterpusi tarp jų sklypų arba su jais ribojasi. Daugiau nei 10 ha būtų parduodama tik tuomet, jeigu šiuose plotuose, pavyzdžiui, dėl pelkių, blogo privažiavimo, nebūtų galima suformuoti racionalaus dydžio sklypų.

Seimas ketvirtadienį po pateikimo priėmė svarstyti atitinkamas Kaimo reikalų komiteto vadovo Andriejaus Stančiko parengtas Žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymo pataisas. Už jų svarstymą balsavo 38 Seimo nariai, prieš – 10, o susilaikė 25.

„Valstiečiui“ Viktorui Rinkevičiui paprašius, Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkė Rita Tamašuninienė išaiškino, kad į Seimą išrinkti žemės turintys ūkininkai gali balsuoti, o tuos, kurie ketina pasinaudoti tokia galimybe, paragino elgtis „pagal sąžinę“.

A. Skančikas sako, kad yra daug apleistų sklypų, kurie ribojasi su ūkininkų žeme, bet jie negali jos išsinuomoti ir tvarkyti, bijodami, kad sklypuose vėliau gali būti atstatyta nuosavybė.

Seimo Teisės departamentas kritikuoja pataisą ir pasigenda jos antikorupcinio vertinimo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi