Verslas

2013.05.30 09:33

„Darbiečiai“ siūlo iki 5 proc. sumažinti PVM būtiniausiems maisto produktams

Jurgita Lapienytė, 15min.lt2013.05.30 09:33

Darbo partija, nepatenkinta Vyriausybės pasiūlymais, kaip reformuoti mokesčių sistemą, trečiadienį pateikė savo siūlymus. „Darbiečiai“ siūlo didinti MMA, įvesti naujų PVM lengvatų, nustatyti „Sodros“ lubas.

Darbo partija, nepatenkinta Vyriausybės pasiūlymais, kaip reformuoti mokesčių sistemą, trečiadienį pateikė savo siūlymus. „Darbiečiai“ siūlo didinti MMA, įvesti naujų PVM lengvatų, nustatyti „Sodros“ lubas.

Darbo partija siūlo įvesti „Sodros“ įmokų lubas – 5 tūkst. Lt.

„Tai svarbu siekiant išlaikyti Lietuvoje specialistus“, – sakė Vytautas Gapšys.

Darbo partija taip pat siūlo sudaryti būtiniausių prekių sąrašą ir taikyti toms prekėms PVM lengvatą (5 proc.). Mažesnis PVM būtų taikomas mėsai, paukštienai, daržovėms, vaisiams.

„Dėl PVM padarėm tyrimą. Jei paimtume mėsos produkciją, pagal oficialią statistiką – atvežama 30 tūkst. tonų produkcijos. 1 tona, pagaminta Lietuvoje, sukuria nuo 1,4 iki 1,6 darbo vietų. Tad 30 tūkst. tonų sukurtų apie 50 tūkst. darbo vietų. Vidutinis atlyginimas šiame sektoriuje – nuo 1,5 tūkst. Lt. Sumažinus PVM tai bus konkurencingas verslas ir galėsime šitą produkciją gaminti patys ir sukurti papildomų darbo vietų“, – sakė Viktoras Uspaskichas.

Siūloma, kad iš viešojo sektoriaus užsakymus gaunančios įmonės galėtų nemokėti PVM tol, kol valstybė su jomis neatsiskaitys.

„Darbiečiai“ nežadėjo, kad PVM sumažinimas reikš, kad mažės šių produktų kaina vartotojui. Svarbiausia esą verslo konkurencingumo užtikrinimas, kuris ilgainiui galėtų pagerinti ir gyventojų buitį.

Darbo partija taip pat žada didinti gyventojų pajamas. Tai galima būtų padaryti didinat neapmokestinamų pajamų dydį ir (arba) keliant minimalų mėnesio atlyginimą (MMA).

„Mes galime dėlioti, ieškoti arba suderinti NPD kėlimą kartu su MMA didinimu arba galime pasirinkti vieną iš tų variantų“, – sakė Vytautas Gapšys.

Metinis NPD galėtų siekti 10 tūkst. Lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.