Verslas

2017.09.16 12:45

Per Europos judumo savaitę gyventojai raginami mažinti taršą

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2017.09.16 12:45

Prasidedant Europos judumo savaitei, specialistai gyventojus ragina į darbą ar mokyklas vykti viešuoju transportu, dviračiais ar kitais aplinkai nekenksmingais būdais. Tikimasi, kad dauguma šalies miestų ateityje sudarys geresnes sąlygas tokiam keliavimui.

Mokslininkai skaičiuoja, kad automobiliai išskiria beveik ketvirtį visų šiltnamio efektą sukeliančių dujų Europoje ir tai yra pagrindinė taršos miestuose priežastis. Siekiant mažinti šią taršą, specialistai ragina žmones pagal galimybes atsisakyti kelionių automobiliais, rinktis viešąjį transportą, į darbus ar mokyklas vykti dviračiais, riedučiais ar paspirtukais. Žmonės taip pat raginami pavežėti kolegas ir kaimynus, kad automobilių gatvėse būtų mažiau.

Planuojama, jog visi šalies miestai, kuriuose yra daugiau kaip 25 tūkstančiai gyventojų, iki kitų metų vidurio parengs planus, kuriuose bus numatyta plėsti dviračių takus, atnaujinti viešąjį transportą, įrengti elektromobilių įkrovimo vietas. Taip pat ketinama steigti ir naujų dviračių ar automobilių dalijimosi platformų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt