Verslas

2017.09.15 15:06

EK patvirtino DNB ir „Nordea“ planus sujungti veiklą Baltijos šalyse

LRT.lt 2017.09.15 15:06

DNB ir „Nordea“ bankai gavo Europos Komisijos (EK) patvirtinimą, leidžiantį sujungti veiklą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, rašoma pranešime spaudai. Sandorį planuojama užbaigti 2017 metų ketvirtą ketvirtį. Sėkmingai užbaigus susijungimo procesus, bus įsteigtas ir Baltijos šalių regione veiklą pradės naujas finansinių paslaugų teikėjas „Luminor“.

Europos Komisija be papildomų sąlygų patvirtino „DNB Bank ASA“ ir „Nordea Bank AB“ planus Baltijos šalyse sukurti bendrą organizaciją. Komisija įvertino galimą susijungimo įtaką konkurencinei aplinkai skirtinguose mažmeninės ir verslo bankininkystės sektoriuose visose trijose Baltijos šalyse ir nusprendė, jog susijungimas nesukels konkurencijos problemų.

Ši pozityvi naujiena iš Europos Komisijos yra dar vienas svarbus etapas, kuriant „Luminor“ organizaciją Baltijos šalyse. Susijungimo procesą planuojama užbaigti 2017 metų ketvirtą ketvirtį, iki tol abu bankai Baltijos šalyse ir toliau veiks kaip atskiros organizacijos.

Veiklos sujungimas nepaveiks klientų aptarnavimo, veikla ir toliau bus tęsiama, kaip įprasta.

Abiejų bankų klientai prieš sujungimą sulauks papildomos informacijos apie tai, kaip bus įgyvendintas bankų susijungimo procesas.