Verslas

2017.09.14 16:30

EP ragina didinti „Erasmus+“ programos finansavimą

ELTA 2017.09.14 16:30

Atsižvelgdami į „Erasmus+“ programos sėkmę ir būtinybę plėsti jos apimtį, ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai ragina didinti jos finansavimą nuo 2021 m., kai prasidės naujasis Europos Sąjungos (ES) finansinis laikotarpis, praneša Europos Parlamento (EP) spaudos tarnyba.

Europarlamentarai ragina padidinti „Erasmus+“ programos finansavimą naujuoju finansiniu laikotarpiu, kuris prasidės 2021 m. Savo ruožtu jie siūlo programoje skirti daugiau dėmesio mokymuisi visą gyvenimą ir judumui, apimant formalųjį ir neformalųjį švietimą, taip pat profesiniam rengimui ir mokymui, kad jis taptų šiuolaikiškesnis, prieinamesnis, paprastesnis ir labiau pritaikytas skaitmeniniam amžiui.

Kadangi viena iš pagrindinių kliūčių įtraukti daugiau studentų į mainų programą yra studijų kreditų perkeliamumas, europarlamentarai ragina ES valstybes užtikrinti, kad pagal „Erasmus+“ programą užsienyje įgyti kreditai būtų pripažinti.

EP nariai mano, kad „derybose dėl „Brexit“ turėtų būti pasiektas abiem pusėms naudingas susitarimas dėl Jungtinėje Karalystėje (JK) esančių ES studentų ir dėstytojų, dalyvaujančių „Erasmus+“ programoje, ir atitinkamų JK studentų bei dėstytojų Europos Sąjungoje statuso“.

„Erasmus+“ – tai ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto rėmimo Europoje programa, kurios 2014–2020 m. biudžetas – 14,7 mlrd. eurų. Pagal ją daugiau kaip 4 mln. europiečių šiuo laikotarpiu bus suteikta galimybių mokytis, stažuotis, įgyti patirties ir savanoriauti užsienyje. Iš viso per pastaruosius 30 metų apie 9 mln. studentų, mokytojų ir praktikantų pasinaudojo ES mainų programomis.