Verslas

2015.02.12 21:36

Baiminasi, kad Olimpiada paralyžiuos Londoną

Londonas rengiasi ne tik artėjančioms olimpinėms žaidynėms, bet ir galimiems transporto sunkumams. Pareigūnai sako, kad jiems svarbu ne tik užtikrinti, kad žaidynių dalyviai visur atvyktų laiku, bet ir kad gyvenimas mieste nebūtų paralyžiuotas.

Londonas rengiasi ne tik artėjančioms olimpinėms žaidynėms, bet ir galimiems transporto sunkumams. Pareigūnai sako, kad  jiems svarbu ne tik užtikrinti, kad žaidynių dalyviai visur atvyktų laiku, bet ir kad gyvenimas mieste nebūtų paralyžiuotas.

Kai Londono gyventojai miegojo, darbininkai gatvėse išpaišė olimpinius žiedus svarbiausiose miesto gatvėse. Jie žymi ruožus, kuriais nuo liepos 27-osios iki rugpjūčio 12-osios važinės tik olimpiečiai.

Tai jau dabar erzina miesto gyventojus, kurie įpratę laisvai slinkti gatvėmis, o dabar turės nervintis, stebėdami, kaip 80 tūkst. sportininkų, pareigūnų, rėmėjų, spaudos atstovų vežami specialiai jų mašinoms skirtuose ruožuose.

„Mums du svarbiausi dalykai – kad olimpiečiai nuvyktų ten, kur jiems reikia ir kad Londone gyvenimas nesustotų. Todėl mes patobulinome kelio ženklų sistemą, sudarėme olimpinį kelių žemėlapį, kad būtume tikri, kad jų pakaks olimpiečiams, ir Londono gyventojai to nepajus“, – teigė Londono antžeminio transporto tarnybos vadovas Garretas Emmersonas.

Tam įrengtas naujas eismo stebėjimo centras, kuris padės šalinti kliuvinius. Bet jau dabar aišku – erdvės bus ne per daugiausia, todėl kai kurie taksi vairuotojai ketina mašinų raktelius palikti namuose ir išvykti iš miesto.

Londono transporto pareigūnai norėtų, kad daugiau miesto gyventojų per Olimpiadą pamirštų savo mašinas, sėstų ant dviračių arba eitų pėsčiomis. Londoniečių ir miesto svečių laukia dar aštuoni tūkstančiai dviračių, kuriuos galima išsinuomoti.

„Geriausia važiuoti metro. Tenka palaukti daugiausia keturias minutes, nematau problemų“, – kalbėjo londonietis Sebas Purbeckas.

Bet Londono metro jau dabar vos talpina visus norinčiuosius, piko valandomis eilės – įprastas dalykas, o per olimpines žaidynes gali tekti eilėje palaukti ir daugiau negu valandą vadinamuosiuose „karštuose taškuose“. Neveltui nemažai londoniečių per olimpines žaidynes ketina vykti atostogų, dirbti namuose ar tartis dėl laisvo grafiko.