Verslas

2017.09.13 12:25

Vilniuje rekonstruota Savanorių prospekto ir Sausupio gatvių sankryža

LRT.lt 2017.09.13 12:25

Vilniuje baigta rekonstruoti Savanorių prospekto ir Sausupio gatvių sankryža. Ją nuspręsta pertvarkyti reaguojant į didėjančius transporto srautus – ypatingai sunkiasvorių transporto priemonių, sukančių į Sausupio g. esantį terminalą ir muitinę bei norinčių išvykti iš miesto, rašoma Vilniaus savivaldybės pranešime žiniasklaidai.

Jame teigiama, kad dabar eismo srautus atnaujintoje sankryžoje valdo naujai įrengti išmanūs šviesoforai, srautus fiksuoja modernūs jutikliai bei kita įranga, šiuo metu sankryžoje jau veikia šviesoforai, specialistai vykdo nuolatinį stebėjimą bei derina programų laikus, atsižvelgiant į transporto srautus.

Savivaldybė skelbia, kad sankryžos prieigose buvo paklota nauja asfaltbetonio danga, nauji šaligatviai ir kelio borteliai, pakeisti lietaus nuotekų bei pažeminti telekomunikacijos šuliniai, perkloti kabeliai. 

„Po rekonstrukcijos sankryžoje pasikeitė eismo organizavimas: perkelta sankryžos vieta, įrengta reguliuojama pėsčiųjų perėja. Norint pagerinti sankryžos eismo laidumą ir saugumą, šalia Savanorių prospekto buvę nesaugūs kairieji posūkiai, apsisukimai ir nereguliuojama pėsčiųjų perėja buvo panaikinti“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Tomas Kamaitis.

Primenama, kad anksčiau vairuotojai negalėjo pasukti į kairę ir turėdavo kirsti tris eismo juostas tam, kad galėtų patekti į skiriamojoje juostoje įrengtą apsisukimą ir pajudėti iš miesto Aukštųjų Panerių, Grigiškių rajonų kryptimi, o pėstieji turėdavo keliauti per nereguliuojamą pėsčiųjų perėją.

Savivaldybė taip pat praneša, kad artimiausiu metu bus sutvarkyta Savanorių pr. ir Žemaitės g. sankryža, pradėti Molėtų plento ir Skersinės g. sankryžos bei Santariškių g. 1A reguliuojamos perėjos rekonstrukcijos darbai.  Vėliau darbai, žadama, persikels į Kalvarijų, Žirmūnų bei Tuskulėnų gatvių pėsčiųjų perėjas.