Verslas

2017.09.13 11:37

Į pirmąjį posėdį renkasi „Lietuvos energijos“ stebėtojų taryba

ELTA2017.09.13 11:37

Trečiadienį į pirmąjį posėdį renkasi „Lietuvos energijos“ (LE) Stebėtojų taryba, tai Eltai patvirtino pati įmonių grupė, nedetalizavusi posėdžio darbotvarkės. Turimais duomenimis, nepilnos sudėties stebėtojų taryba turėtų rinkti savo pirmininką ir svarstyti valdybos atrankos klausimą. 

Kaip jau skelbta praėjusią savaitę, Specialiųjų tyrimų tarnybai atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galimo piktnaudžiavimo atskleidžiant Finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją, iš „Lietuvos energijos“ traukiasi generalinis direktorius Dalius Misiūnas. Iš „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos traukiasi jos narė, Finansų ministerijos vyriausioji patarėja Agnė Bagočiutė. Ją taryboje keičia Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento direktoriaus pavaduotojas Gediminas Norkūnas.

LE stebėtojų tarybos narius įsakymu tvirtina finansų ministras. Finansų ministerija yra paskelbusi paskutinio „Lietuvos energijos“ stebėtojų tarybos nepriklausomo nario atranką.

Stebėtojų taryba tvirtina valdybą. Valdyba, atsižvelgdama į stebėtojų tarybos rekomendaciją, renka valdybos pirmininką, kuris paskiriamas generaliniu direktoriumi.

Finansų ministras Vilius Šapoka yra sakęs, kad būtina užtikrinti skaidrų LE valdymą.

„Kalbame apie strateginę įmonę, todėl ji turi būti valdoma ypač skaidriai (...). Susiklosčius tokiai situacijai, kurią turime dabar, aiškumą gali sukurti tik nauja taryba, skaidriai išrinkta valdyba bei naujas vadovas“, – sake ministras.

ELTA primena, kad yra nustatyta, jog Finansų ministerijai pateikta įslaptinta informacija apie vieną iš kandidatų į UAB „Lietuvos energijos“ Stebėtojų tarybą – Šarūną Kliokį – galimai buvo neteisėtai atskleista asmenims, kurie neturėjo teisės su tokia informacija susipažinti.

Ikiteisminį tyrimą atlieka Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos pareigūnai, jį kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras. Finansų ministerijoje vyksta vidinis tyrimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt