Verslas

2017.09.13 11:35

R. Valatka po vienos dienos pasitraukė iš „Eltos“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų

ELTA 2017.09.13 11:35

Iš nacionalinės naujienų agentūros „Elta“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų pasitraukus apžvalgininkui Rimvydui Valatkai, toliau šias pareigas eis pirmoji vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoja Eleonora Budzinauskienė.

R. Valatka „Elta“ vyriausiuoju redaktoriumi pradėjo dirbti rugsėjo 12 d. ir rugsėjo 13 d. pranešė pasitraukiąs iš šių pareigų.

Pasak agentūros direktorės Gitanos Markovičienės, bus siekiama toliau įgyvendinti ambicingus agentūros plėtros planus ir agentūros veikloje užtikrinti aukščiausio lygio profesinius bei etinius žurnalistikos standartus. 

„Žurnalistika ir komercinė agentūros veikla privalo būti ir bus aiškiai atribotos, užtikrinant žurnalistams profesinę laisvę ir nuo verslo, ir nuo politikos įtakų”, – sako naujienų agentūros „Elta“ direktorė.

R. Valatka savo „Facebook“ paskyroje išsakė savo poziciją, kad priimti tokį sprendimą jį privertė situacijos pamatymas iš arti.

„Vakar buvo pirmoji mano darbo diena „Elta“ agentūroje. Ir paskutinė. Susipažinęs su situacija iš arti ir pasikalbėjęs su dauguma žurnalistų ir redaktorių, supratau, kad man reikėtų padaryti stebuklą tam, kad grąžinčiau „Elta“ buvusią žurnalistinę jėgą.

Tai nereiškia, kad „Elta“ neturi ateities. Tai tik reiškia, kad aš stebuklais netikiu. Būtų buvę visiems geriau, jei situaciją būčiau galėjęs įvertinti iš anksto, bet yra kaip yra. Blogai ne padaryti klaidą, o likti klaidoje. Guodžiuosi tuo, kad net ir labai talentingi chirurgai kartais prapjovę ligonio pilvą tik pasižiūri, kas ten yra, ir užsiuva“, – socialiniame tinkle rašė R. Valatka.

9 metus žiniasklaidoje veikiantis R. Valatka prieš ateidamas į agentūrą „Elta“ dirbo naujienų portalų 15min.lt, lrytas.lt, žurnalo „Veidas“ vyriausiuoju redaktoriumi. Pastaruoju metu jis veda savaitines laidas „Info TV“ televizijoje ir „Žinių radijuje“, komentuoja aktualijas portale Delfi.lt.

„Elta“ direktore nuo šių metų rugpjūčio dirba verslininkė G. Markovičienė, dar tęsianti sandorį dėl kontrolinio agentūros akcijų paketo įsigijimo iš leidėjo Vito Tomkaus. G. Markovičienė – finansų valdymo specialistė, turinti verslo administravimo magistro laipsnį, 14 metų dirbusi bankų sektoriuje. Nepriklauso jokiai politinei partijai.

Nacionalinė naujienų agentūra „Elta“ veikia nuo 1920 metų. Lietuvių, anglų ir rusų kalbomis agentūros parengtas originalias ir verstines žinias bei vaizdus naudoja svarbiausios Lietuvos ir kitų šalių žiniasklaidos priemonės. „Eltos“ fotobanke sukaupta per 100 tūkst. archyvinių nuotraukų nuo 1985 m.