Naujienų srautas

Verslas2017.09.12 12:20

K. Masiulis prašo tirti Prabavimo rūmų vadovo veiklą

LRT.lt 2017.09.12 12:20

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Kęstutis Masiulis kreipėsi į vyriausybę prašydamas tirti valstybės įmonės „Lietuvos prabavimo rūmai“ vadovo Gintauto Bagatyriaus paskyrimo aplinkybes ir jo galimus darbo drausmės pažeidimus, teigiama Seimo TS-LKD frakcijos pranešime žiniasklaidai. 

„Ponas Bagatyrius buvo finansų ministro patarėjas iki 2016 m. vidurio, o tada laimėjo konkursą Prabavimo rūmų vadovo pareigoms, kurį paskelbė Finansų ministerija. Konkurso sąlygose buvo aiškiai parašyta, kad darbo vieta – Druskininkai, kur valstybės įmonė veikia jau 26 metus. Tai labai gerai žinojo būsimasis konkurso laimėtojas tuometis finansų ministro patarėjas Gintautas Bagotyrius. Jeigu konkurso sąlygose būtų buvę įrašyta, kad darbo vieta – Vilnius, tai galėjo lemti visai kitokius konkurso rezultatus. Po laimėto konkurso G. Bagotyrius nepersikėlė į Druskininkus, tačiau įmonės filiale Vilniuje įsirengė savo darbo vietą ir, mano žiniomis, į Druskininkus beveik neužsuka. Maža to, jo buvę kolegos Finansų ministerijoje parengė siūlymą „Lietuvos prabavimo rūmų“ vadovo postą perkelti iš Druskininkų į Vilnių“, – aiškina parlamentaras.

Valstybės įmonė „Lietuvos prabavimo rūmai“ įsteigta 1991 m. Druskininkuose, meno gaminių įmonės „Ūla“ pagrindu. Šiuo metu centrinėje būstinėje yra sukoncentruota įmonės kompetencija – specifinės tauriųjų metalų ir brangakmenių valstybinė priežiūra, veikia vienintelė akredituota įmonės tauriųjų metalų Prabavimo ir įspaudavimo laboratorija. 2017 m. gegužę Finansų ministerija pateikė siūlymą įmonės buveinę iš Druskininkų perkelti į Vilnių.

„Šis atvejis yra valstybės interesų išdavimas, kai asmeniniai vieno ar kito valstybės pareigūno norai yra svarbiau nei Lietuvos regioninė politika, nei Vyriausybės programa ar visos įmonės kelių dešimčių darbuotojų darbo vietos. Jau žinome ne vieną panašų atvejį, kaip su Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijomis, kai valstybė nesugeba perkelti administracinių padalinių iš Vilniaus, nes vadovai nori turėti savo asmenines darbo vietas kaip jiems patogu“ – sakė K. Masiulis.

Sauliaus Skvernelio vyriausybė vienu savo darbo prioritetų laiko Lietuvos regioninės politikos plėtrą ir darbo vietų iškėlimą iš sostinės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi