Verslas

2017.09.12 09:39

Kinija planuoja visiškai uždrausti prekybą dyzeliniais bei benzininiais automobiliais

ELTA2017.09.12 09:39

Kinija ateityje planuoja visiškai uždrausti automobilių su dyzeliniais ir benzininiais varikliais gamybą bei prekybą, rašo laikraštis „The Guardian“.

Kinijos pramonės ministras Xinas Gobinas paaiškino, kad tai padėtų plėsti automobilių pramonę ir teigiamai atsilieptų ekologinei situacijai šalyje. „Įmonės turėtų siekti padidinti tradicinių automobilių energijos taupymo lygį ir aktyviai kurti naujas elektra varomas transporto priemones“, – pabrėžė jis.

Pasaulio automobilių gamintojos asociacijos duomenimis, pernai Kinijoje pagaminta 28 mln. automobilių, įskaitant 500 tūkst. elektromobilių.

Kaip rašo laikraštis, Kinija seka Prancūzijos bei Jungtinės Karalystės pavyzdžiu – pastarosios šalys taip pat ketina uždrausti benzininių bei dyzelinių automobilių gamybą nuo 2040 metų.

2017 m. liepą skelbta apie Švedijos automobilių gamintojos „Volvo“ planus nuo 2019 m. gaminti vien elektrinius arba hibridinius automobilius. „Volvo“ taps pirmuoju didžiuoju automobilių gamintoju, visiškai atsisakančiu tradicinių vidaus degimo variklių. Savo ruožtu, JAV gamintoja „Ford“ tikisi, kad jau 2025 m. iki 70 proc. Kinijoje parduodamų automobilių bus su elektriniais varikliais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt