Verslas

2017.09.11 15:28

Skelbia akciją: už įsigyjamas prekes – po eurą „Maisto bankui“

LRT.lt 2017.09.11 15:28

Didžiausiam šalyje labdaros ir paramos fondui „Maisto bankas“ stingant tinkamų sąlygų savo veiklai, startuoja socialinė akcija „Gera kaina – Geras darbas“. 10 savaičių gyventojai galės finansiškai prisidėti prie „Maisto banko“ rėmimo tiesiog kasdienių apsipirkimų metu. 

Parama bus skirta esminiams organizacijos poreikiams – automobiliams, šaldikliams, sandėlio įrangai ir priemonėms. Socialinę akciją inicijavęs prekybos tinklas IKI jau kviečia ieškoti specialiu ženklu pažymėtų prekių, nuo kurių 1 euras pasieks „Maisto banko“ sąskaitą, rašoma pranešime spaudai.

Socialinės akcijos idėja siekiama keisti ir patį daugumos gyventojų požiūrį. Lygiai taip pat, kaip šimtai „Maisto banko“ savanorių kasdien neatlygintinai daro gerus darbus, dešimtys tūkstančių pirkėjų galės įsigyti mėgstamus produktus ir prisidėti prie pačių reikalingiausių daiktų „Maisto bankui“ įsigijimo.

„Maisto banko“ organizacijos infrastruktūra yra nusidevėjusi – nuolat gendantys automobiliai, ant grindų sandėliuojamos maisto dėžės, pasenę šaldikliai ir t.t.

„Darbuotojai ir savanoriai, ant kurių pečių laikosi „Maisto banko“ veikla, dirba nepavydėtinomis sąlygomis. Dėl to, nors ir labai norėtų, jie negali padaryti daugiau. Visoje šalyje jie padeda iškrauti ir pakrauti maisto produktus sandėliuose, dalina juos skurstantiems ir padeda organizuoti akcijas. 

Savanoriai daugiausiai išdalina duonos gaminių, vaisių ir daržovių, kruopų bei kitų sausų produktų. Kaimo vietovėse žmones pasiekia tik sausi ir konservuoti produktai, nes mums labai stinga automobilių, užtikrinančių tinkamas sąlygas šviežių pieno, mėsos ir žuvies produktų pristatymui“, – pasakoja „Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė.

Jos teigimu, šiuo metu organizacijai trūksta darbui reikalingos įrangos, tačiau jeigu žmonės aktyviai prisidės prie paramos ir ši socialinė akcija pasiteisins, „Maisto bankas“ ims dirbti greičiau, plačiau ir patikimiau.

„Šiuo metu dėl nepakankamos infrastruktūros, maistas vis dar nepasiekia 438 tūkst. jo stokojančiųjų. Kasmet keliame tikslą surinkti ir išdalinti daugiau maisto nei praėjusiais metais, bet to nepavyks padaryti be pagalbos iš šalies – mums trūksta įrangos maisto produktams sandėliuoti ir transportuoti. 

Šiuo metu yra reikalingi pramoniniai šaldytuvai, šaldikliai, tokio maisto gabenimui pritaikyti automobiliai. Efektyvus darbas sandėliuose sunkiai įmanomas neturint autokrautuvų, stelažų, valymo mašinų. Be tinkamos įrangos, savanorių veikla tampa praktiškai neįmanoma“, – pasakoja D. Žebrauskaitė.

Prekybos tinklas yra didžiausias „Maisto banko“ rėmėjas maistu. Per metus jis vidutiniškai atiduoda 3600 tonų maisto produktų už beveik 6 mln. eurų.