Verslas

2017.09.08 18:03

Iš „Lietuvos energijos“ traukiasi D. Misiūnas

LRT.lt 2017.09.08 18:03

Iš savo pareigų traukiasi „Lietuvos energijos“ (LE) generalinis direktorius Dalius Misiūnas. Apie tai jis penktadienį informavo finansų ministrą Vilių Šapoką, praneša Finansų ministerija. 

„Kalbame apie  strateginę įmonę, todėl ji turi būti valdoma ypač skaidriai ir į atsiradusias abejones reaguojama jautriai ir greitai. Pastaruoju metu viešoje erdvėje kilo daug klausimų. Ir nors ne į visus juos šiandien galime atsakyti, vyksta įvairūs tyrimai – šešėlis mestas, todėl turime nedelsiant pradėti jį sklaidyti“, – sako finansų ministras Vilius Šapoka.

Šiuo metu STT atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo, atskleidžiant Lietuvos Respublikos finansų ministerijai pateiktą įslaptintą informaciją. Tuo pagrindu Finansų ministerijoje vyksta vidinis tyrimas. D. Misiūnas rugpjūčio 31 d. dėl tyrimo buvo apklaustas STT

Kaip rašoma pranešime, vyksta dar keli svarbūs pokyčiai, susiję su LE valdymo organais. Iš LE Stebėtojų tarybos traukiasi jos narė, Finansų ministerijos vyriausioji patarėja Agnė Bagočiutė. Ją taryboje keičia Finansų ministerijos Valstybės iždo departamento direktoriaus pavaduotojas Gediminas Norkūnas.  LE Stebėtojų tarybos narius įsakymu tvirtina finansų ministras.

Stebėtojų taryba numato į pirmą posėdį rinktis jau kitą savaitę. Jo metu bus renkamas Stebėtojų tarybos pirmininkas ir svarstomas Valdybos atrankos klausimas. Stebėtojų taryba, laikydamasi teisės aktų reikalavimų ir korporatyvinio valdymo gairėse nustatytų skaidrumo, viešumo ir atvirumo principų tvirtina valdybą. Valdyba, atsižvelgdama į Stebėtojų tarybos rekomendaciją, renka valdybos pirmininką, kuris paskiriamas generaliniu direktoriumi. 

 „Susiklosčius tokiai situacijai, kurią turime dabar, aiškumą gali sukurti tik nauja taryba, skaidriai išrinkta valdyba bei naujas vadovas. Kaip finansų ministras sieksiu, kad  būtų atlikti visi reikalingi veiksmai, tam, kad  „Lietuvos energijos“ valdymo organų tolimesnis formavimas vyktų sklandžiai ir atitiktų aukščiausius skaidrumo standartus“, – pranešime cituojamas finansų ministras Vilius Šapoka.