Verslas

2017.09.06 17:11

Aptartos „Lietuvos geležinkelių“ ir „Orlen Lietuva“ bendradarbiavimo plėtros galimybės

ELTA2017.09.06 17:11

Ekonomikos forume Krynicoje (Lenkija) aptartos „Lietuvos geležinkelių“ (LG) ir „Orlen Lietuva“ bendradarbiavimo plėtros galimybės. Tokios galimybės atsirado bendrovėms pasirašius ilgalaikės partnerystės susitarimą ir išsprendus ne vienus metus trukusius ginčus, rašoma pranešime spaudai. Forume dalyvavo susisiekimo ministras Rokas Masiulis, LG generalinis direktorius Mantas Bartuška su Lenkijos naftos koncerno „Orlen“ valdybos vicepirmininku Miroslawu Kochalskiu ir šio koncerno valdomos bendrovės „Orlen Lietuva“ generaliniu direktoriumi Ireneuszu Fafara aptarė LG ir „Orlen Lietuva“ bendradarbiavimo plėtros galimybės. 

Pasak susisiekimo ministro R. Masiulio, pozityvi pažanga dvišaliuose santykiuose – bendrovių „Lietuvos geležinkeliai“ ir „Orlen Lietuva“ vadovų šiemet birželį pasirašytas abiem pusėms naudingas partnerystės susitarimas.

„Taikiai išspręstas ginčas suteikė tvirtą pagrindą dvišalei bendradarbiavimo plėtrai ne tik krovinių gabenimo geležinkeliais srityje, bet ir tokiose logistikos srityse kaip traukinių vagonų nuoma, krovinių ekspedijavimas kitų šalių teritorijomis, papildomų paslaugų, susijusių su krovinių vežimu, teikimas“, – sakė ministras.

„Lietuvos geležinkeliai“ bendrovę „Orlen Lietuva“ laiko vienu svarbiausių savo klientų. Praėjusiais metais ši bendrovė pervežė 9,21 mln. tonų produkcijos, t. y. 20 proc. visų geležinkeliais gabentų krovinių.

„Esame pagrindiniai „Orlen Lietuvos“ transporto partneriai. Džiaugiamės, kad ilgai trukęs ginčas buvo išspręstas abiem pusėms naudingomis sąlygomis ir pagaliau galime susitikti kaip partneriai, o ne kaip varžovai“, – sakė „Lietuvos geležinkelių“ generalinis direktorius M. Bartuška.

Planuojama, kad jau šį rudenį Lenkijoje savo darbą pradės AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovybė, kurios tikslas – kokybiškesnis bendrovės klientų Lenkijoje, Čekijoje, Vokietijoje poreikių tenkinimas, prisidedant prie tranzito į kitas Europos valstybes plėtros.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt