Verslas

2017.09.06 16:38

V. Šapoka: siūlymas MMA kelti iki 400 eurų yra gerai apgalvotas

ELTA 2017.09.06 16:38

Finansų ministras Vilius Šapoka įsitikinęs, kad vyriausybės siūlymas iki 400 eurų kelti minimalią mėnesio algą (MMA) yra gerai apgalvotas, nors socialiniai partneriai ir pateikia kitų variantų.

„Atlyginimai privalo augti. Net ir už nekvalifikuotą darbą mes turime sukurti žmonėms saugumą, kad jie iš tikrųjų galėtų atsistoti ant kojų. (...) Pagal mūsų vertinimą, atsižvelgiant ir į mokestinius pasiūlymus, tam, kad didėtų ir neapmokestinamųjų pajamų dydis (NPD), taip pat ir „vaiko pinigus“, tai 400 eurų yra subalansuotas variantas“, – trečiadienį vyriausybėje žurnalistams sakė finansų ministras, pasak kurio, Trišalėje taryboje sutarus dėl MMA kėlimo, toliau būtų svarstoma dėl galimybės atitinkamai didinti NPD. 

Dabar MMA siekia 380 eurų neatskaičius mokesčių. Vyriausybė planuoja, kad minimalus mėnesio atlyginimas augs nuo kitų metų sausio. 

V. Šapokos teigimu, atlyginimai šalyje ir toliau turėtų kilti, nors galimai lėčiau, nei iki šiol. 

„Numatoma, kad atlyginimai ir toliau gana sparčiai augs. Galbūt tas tempas bus kiek mažesnis, negu atlyginimai auga šiemet, tačiau bet kokiu atveju manome, kad ekonomikos augimas leis atlyginimams augti“, – teigė ministras. 

Artimiausiu metu Finansų ministerija ketina atnaujinti pagrindinių ekonomikos rodiklių prognozes.