Verslas

2017.09.06 15:09

Ministras L. Kukuraitis: pensijos didės jau spalį

LRT.lt 2017.09.06 15:09

Trečiadienį ministrų kabinetas pritarė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam vyriausybės nutarimo projektui, kuriuo nuo šių metų spalio valstybinė socialinio draudimo bazinė pensija didės 10 eurų (nuo 120 Eur iki 130 Eur), skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Vadinasi, jau spalį vidutinė senatvės pensija, paskirta turint būtinąjį stažą, turėtų padidėti apie 13 eurų.

„Padidinus valstybinę socialinio draudimo bazinę pensiją bei nuo naujų metų indeksavus pensijas, vidutinė senatvės pensija šalies senjorui turėtų didėti iš viso 42 eurais, lyginant šio rugsėjo ir 2017 m. sausio dydžius“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Dėl bazinės pensijos padidinimo, rašoma, taip pat padidės pareigūnų ir karių valstybinės pensijos, mokamos neįgaliesiems, tapusiems tokiais privalomosios karo tarnybos Lietuvos kariuomenėje ar karinių mokymų metu, taip pat pareigūnų ir karių valstybinių pensijų priedas už tarnybą – šį padidėjimą pajus apie 7 tūkst. asmenų.

Pasak Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, šiam bazinės pensijos didinimui iš „Sodros“ biudžeto 2017 metais prireiks apie 31 mln. eurų, iš valstybės biudžeto bazinės pensijos padidinimas 2017 metais papildomai pareikalaus apie 142 tūkst. eurų.

Ministerija primena, kad nuo 2018 m. sausio 1 d. socialinio draudimo pensijos bus perskaičiuojamos pagal naujas pensijų apskaičiavimo taisykles ir indeksuojamos, atsižvelgiant į darbo užmokesčio fondo pokyčius (numatoma jas indeksuoti 7 proc.). Dėl to vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu turėtų didėti apie 29 eurus. Be to, nuo 2018 m. bus pradėtas indeksuoti ir našlių pensijų bazinis dydis.

 Ministerija pažymi, kad visais atvejais pensijos didės individualiai – daugiau socialinio draudimo stažo įgijusiems asmenims didėjimas bus ryškesnis.