Verslas

2017.09.06 12:55

Svarbu keliaujantiems: „Ryanair“ keičia bagažo politiką

DELFI.lt 2017.09.06 12:55

Europos oro linijų bendrovė „Ryanair“ trečiadienį paskelbė, kad nemokamai du rankinius bagažo vienetus į lėktuvo vidų leis įsinešti ne visiems keleiviams, sumažins mokesčius už registruotą bagažą ir padidino leistiną šio bagažo svorį.

Šiuo žingsniu bendrovė siekia, kad kuo daugiau keleivių priduotų lagaminus į lėktuvo bagažo skyrių ir kad sumažėtų keleivių, kurie prie įlaipinimo vartų ateina su dviem krepšiais, savo pranešime spaudai rašo „Ryanair“.

Šiuo metu pernelyg daug keleivių naudojasi patobulinta „Ryanair“ paslauga, leidžiančia į lėktuvo saloną nemokamai pasiimti du rankinio bagažo vienetus. Kadangi bendrovės lėktuvų įkrova būna didelė (rugpjūčio mėnesį ji siekė 97 proc.), tokiam bagažui nepakanka vietos lėktuvo salono lentynose ir tai sukelia įsodinimo bei skrydžių vėlavimus.

Kad paskatintų daugiau keleivių registruoti savo bagažą ir taip sumažintų rankinio bagažo kiekį, „Ryanair“ nuo lapkričio 1 dienos visiems skrydžiams įveda šiuos bagažo politikos pakeitimus:

  • Visų registruojamų lagaminų leistinas svoris nuo 15 kg didėja iki 20 kg;
  • Standartinis registruojamo bagažo mokestis už 20 kg lagaminą nuo 35 eur mažėja iki 25 eur;
  • Į lėktuvo saloną neštis du rankinio bagažo vienetus bus leidžiama tik įlaipinimo pirmenybę turintiems keleiviams (įskaitant „Plus“, „Flexi Plus“ ir „Family Plus“ paslaugas);

• Visiems kitiems (t.y. pirmenybės neturintiems) keleiviams į lėktuvo saloną bus leidžiama pasiimti tik vieną mažesnį rankinio bagažo vienetą, o antrasis (kiek didesnis lagaminas su ratukais) prie įlaipinimo vartų turės būti atiduotas į lėktuvo bagažo skyrių (nemokamai).

„Dėl šių bagažo politikos pakeitimų „Ryanair“ neteks daugiau kaip 50 mln. eurų pajamų. Tačiau mes tikime, kad didesnis lagaminų svoris už mažesnį mokestį paskatins daugiau keleivių registruoti savo bagažą, o tai sumažins skaičių keleivių, kurie prie įlaipinimo vartų ateina su dviem rankinio bagažo vienetais“, – sakė „Ryanair“ rinkodaros vadovas Kenny Jacobas.

Pasak jo, nauja tvarka turėtų padėti išvengti skrydžių vėlavimo.  

„Mes tikimės, kad pirmenybės neturintiems keleiviams apriboję rankinį bagažą iki vieno krepšio – jų lagaminas su ratukais prie įlaipinimo vartų nemokamai turės būti atiduotas į bagažo skyrių – mes pagreitinsime įsodinimo procesą ir išvengsime skrydžių vėlavimo, kurį pilnuose lėktuvų salonuose, turinčiuose sutalpinti daugiau kaip 360 rankinio bagažo vienetų (182 keleiviai x 2 krepšiai), sukelia vietos trūkumas salono lentynose“, – kalbėjo jis. 

Mažesni registruoto bagažo mokesčiai ir padidintas leistinas lagaminų svoris įsigalios visiems skrydžiams nuo lapkričio 1 dienos.