Verslas

2017.09.06 11:20

Bendradarbiavimas su Kazachstanu neapsiriboja prekyba

Šiemet Lietuvos ir Kazachstano diplomatiniams santykiams – 25. Per pastaruosius metus Kazachstanas Lietuvai tapo svarbiausiu ekonominiu partneriu Vidurio Azijos regione. Tačiau santykiai su Kazachstanu neapsiriboja vien ekonominiais ryšiais – abi šalys glaudžiau bendradarbiauja mokslo, švietimo, medicinos srityse.

Per pastaruosius bendradarbiavimo metus Kazachstanas Lietuvai tapo svarbiausiu ekonominiu partneriu Vidurio Azijos regione. Didžiausias įdirbis su Kazachstanu yra transporto ir logistikos srityje. Transporto paslaugos sudaro net 75 proc. viso Lietuvos paslaugų eksporto į Kazachstaną.

„Kazachstanas laiko Lietuvą labai svarbia partnere Baltijos šalių regione. Galima dar labiau išnaudoti Lietuvos, kaip tranzitinės valstybės, potencialą, siunčiant prekes iš Kinijos per Kazachstaną, Rusiją ir Lietuvą į Europos rinkas“, – kalba Kazachstano užsienio reikalų viceministras Roman Vassilenko.

Tačiau bendradarbiavimas ekonominiais ryšiais neapsiriboja – pagrindinės Lietuvos aukštojo mokslo įstaigos yra sudariusios konsorciumą aukštojo mokslo sklaidai į Kazachstaną. Šios šalies jaunimas yra kviečiamas įgyti Europos Sąjungos diplomą, planuotis magistrantūros studijas Lietuvoje. Kazachstano tarptautinių stipendijų fondas „Bolašak“ yra įtraukęs kelias Lietuvos institucijas į sąrašą, pagal kurį į magistrantūros studijas įstojusiems studentams užsienyje yra skiriamos stipendijos. 

Nuo 2010 m. studijas Lietuvoje yra baigę daugiau nei 1000 studentų iš Kazachstano ir tas skaičius kasmet didėja.

Plačiau apie tai – Igno Krupavičiaus reportaže.