Verslas

2017.09.05 18:04

Pajūrio restoranuose – juodoji buhalterija: verslininkai nuslėpė ketvirtį milijono eurų

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.09.05 18:04

Nidoje, Palangoje ir Šventojoje veikiančiuose restoranuose bei kavinėse galėjo būti nuslėpta daugiau nei ketvirtis milijono eurų gautų pajamų, darbuotojams mokėti atlyginimai vokeliuose, tvarkyta dviguba buhalterija, klientams nebuvo išduodami čekiai. 

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka keturis ikiteisminius tyrimus dėl galbūt nusikalstamos pajūrio restoranų ir kavinių veiklos.

Sporto ir sveikatingumo klubas, įrengęs penkias kavines Palangos ir Šventosios paplūdimiuose, kaip įtariama, nuslėpė per 120 tūkst. eurų pajamų. 

Buhalterinė apskaita apgaulingai galėjo būti tvarkoma ir Nidoje veikusiame restorane – čia galėjo būti neapskaityta beveik 90 tūkst. eurų, gautų už poilsiautojų maitinimą.

Palangos centre veikiančio naktinio klubo darbuotojams, kaip įtariama, išmokėta daugiau nei 10 tūkst. eurų neoficialių atlyginimų, o dalis lėšų neįtraukta į apskaitą.

Įtariama, kad Smiltynės restorane–šašlykinėje per porą veiklos mėnesių nuslėpta beveik 35 tūkst. eurų pajamų, o darbuotojams dalis atlyginimo buvo mokama vokeliuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt