Verslas

2017.09.04 16:28

S. Skvernelis: neketinama privatizuoti strateginių įmonių

ELTA 2017.09.04 16:28

Premjeras Saulius Skvernelis tikina, kad neplanuojama privatizuoti strateginę reikšmę turinčių valstybinių įmonių, o šiuo metu laukiama darbo grupės pasiūlymų įmonių pertvarkos klausimais.

„Galiu pasakyti vyriausybės poziciją: kalbant apie strategines įmones net klausimo negali kilti. Kalbant apie valstybės įmones, kurios susiduria galbūt su tam tikromis problemomis, tai dalies akcijų listingavimas biržose leistų tai įmonei ir lengviau investicijas pritraukti, ir galiausiai procesus skaidriai užtikrinti“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

S. Skvernelis neatmetė galimybės, kad kai kurios įmonės gali būti ir uždaromos.

„Yra tokių įmonių (...), kurios neaišku, dėl ko buvo įsteigtos, – tai dėl jų ateities gali būti klausimas: ar apskritai jos reikalingos, ar turi būti privatizuotos, ar tiesiog uždarytos (...). Laukiame darbo grupės siūlymų“, – sakė vyriausybės vadovas.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo opozicijai priklausančios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas ir Žygimantas Pavilionis kreipėsi į premjerą dėl vyriausybės suburtos darbo grupės pateiktų siūlymų, orientuotų į valstybės valdomų įmonių akcijų pardavimą, įmonių reorganizavimą ar likvidavimą.

Kaip pažymėjo parlamentaras L. Kasčiūnas, strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui bei didelę reikšmę valstybei turinčios valstybės įmonės yra šalies nacionalinio saugumo objektas, todėl bet kokie sprendimai, ypač susiję su šių įmonių privatizavimu, turi būti priimti itin apgalvotai. Tokių įmonių reorganizavimas ir (ar) privatizavimas esą gali būti pavojingas nacionalinio saugumo požiūriu.