Verslas

2017.08.31 16:44

R. Karbauskis apie MMA didinimą: toks noras yra ir vyriausybės, ir Seimo

ELTA 2017.08.31 16:44

Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, kad kol kas nėra priimtas sprendimas nuo kitų metų didinti minimalią mėnesinę algą (MMA), tačiau tai yra svarstoma, nes toks noras yra ir Seime, ir vyriausybėje. 

„Sprendimo dėl MMA nėra, galiu pasakyti tiek, kad yra tikrai svarstoma. Mes absoliučiai tam pritariame ir norime, kad tai būtų padaryta, bet sprendimo dar jokio nėra. Reikia įvertinti ekonomikos augimo skaičius, reikia įvertinti tų skaičių tvarumą, ir tai žadama padaryti rugsėjo mėnesį, gavus visus papildomus duomenis. Tada bus konkrečiau, aiškiau, koks sprendimas galėtų būti priimtas. Toks noras yra ir Vyriausybės, ir Seimo, ir, manau, kad lygiai taip pat mūsų koalicijos partnerių ir mūsų pačių“, – ketvirtadienį po Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos (LVŽS) posėdžio žurnalistams sakė R. Karbauskis. 

Tęsdami pasiruošimą Seimo rudens sesijai, frakcijos nariai susitiko su finansų ministru Viliumi Šapoka bei socialinių reikalų ir darbo ministru Linu Kukuraičiu.

Paklaustas, ar „valstiečiai“ pritars socialdemokratų didesniems norams dėl vaiko pinigų ir kitų išmokų, R. Karbauskis tvirtino, kad maloniai paremtų tokius pasiūlymus, bet viskas priklausys nuo finansinių galimybių. 

„Bet kokiu atveju sprendimai bus susieti su tuo, kokios yra realios galimybės“, – sakė politikas. 

Jis pasidžiaugė sprendimu padidinti bazinę pensiją. „Labai svarbus sprendimas padidinti bazinę pensiją, kuris gerokai veikia mūsų pensininkų gyvenimo kokybės klausimus. Mes tuo labai džiaugiamės“, – sakė R. Karbauskis. 

Kaip jau skelbta, vyriausybė imasi žingsnių, kad jau nuo šių metų spalio mėnesio 10 eurų didėtų bazinė senatvės pensija, o nuo kitų metų sausio augtų ir minimali mėnesinė alga (MMA), tai trečiadienį, pristatydamas artimiausio laikotarpio ministrų kabineto prioritetus, sakė premjeras Saulius Skvernelis.