Verslas

2015.09.08 13:45

Turkijos parlamentas pritarė alkoholio reklamos ir pardavimo apribojimams

ELTA2015.09.08 13:45

Turkijos parlamentas balsavo už kontraversiškai vertinamą įstatymą, kuris ribos alkoholio reklamą ir vartojimą, praneša „Al Jazeera“.

Turkijos parlamentas balsavo už kontraversiškai vertinamą įstatymą, kuris ribos alkoholio reklamą ir vartojimą, praneša „Al Jazeera“.

Penktadienį priimtu įstatymu alkoholinių gėrimų gamintojams draudžiama būti sporto renginių rėmėjais, ribojamos vietos, kuriose galima vartoti alkoholį. Taip pat draudžiama pardavinėti alkoholinius gėrimus nuo 22 val. iki 6 val.

Draudimas naktį prekiauti alkoholiu taikomas tik parduotuvėms, bet ne barams, restoranams ir kavinėms.

Be to, neleidžiama televizijos serialuose, filmuose ir muzikiniuose vaizdo klipuose rodyti alkoholio vartojimą skatinančius vaizdus. Taip pat griežtinamos baudos neblaiviems vairuotojams.

Įstatymo projektą pasiūlė valdančioji Teisingumo ir plėtros partija, kuri turi musulmoniškas šaknis. Partija tvirtina, kad šiuo įstatymu norima apsaugoti visuomenę, ypač vaikus, nuo neigiamo alkoholio poveikio. Tuo tarpu kritikai teigia, kad tai didėjančio konservatyvumo Turkijos politikoje ženklas, o pasaulietiškos mokyklos šalininkai mano, kad šiuo įstatymu kišamasi į asmeninį gyvenimą.

Daugiau nei dešimtmetį Turkiją valdanti ministro pirmininko Tayyipo Erdogano vyriausybė dažnai kaltinama bandymu padaryti Turkiją konservatyvesnę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.