Naujienų srautas

Verslas2017.08.31 13:01

Iš užsienio atvykstantiems atlikėjams skirs daugiau dienpinigių

LRT.lt 2017.08.31 13:01

Vyriausybė patvirtino Kultūros ministerijos siūlymą dėl neapmokestinamųjų piniginių kompensacijų dydžių pakeitimo Lietuvoje vykdomų renginių dalyviams, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

„Kultūros ministerijos iniciatyva pagaliau pasiekėme, kad menininkai atvykstantys į Lietuvą koncertuoti, atlikti spektaklių ar kitų meno programų jaustųsi oriai ir galėtų pasirūpinti savo būtinaisiais poreikiais, o Lietuvoje taikomos išmokos atitiktų analogus Europoje ir kitur pasaulyje“, – teigia kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Pasak Kultūros ministerijos, vietoje nuo 2003 m. galiojusios ir daug problemų įvairių renginių rengėjams kėlusios 7,6 eurų sumos dabar maksimali leistina tokių dienpinigių norma bus gerokai artimesnė Europos Sąjungos šalių standartams – 38 eurai.

„Ilgai laukta gera žinia kultūros sektoriui ir ypač koncertų organizatoriams. Nacionalinė filharmonija užsienio atlikėjus ir grupes priima beveik kiekvieną savaitę ir tai leis sutaupyti dalį lėšų, kurias reikėdavo netikslingai skirti papildomiems mokesčiams“, – sako Lietuvos nacionalinės filharmonijos generalinė direktorė Rūta Prusevičienė.

Patvirtintas nutarimas įsigaliojo nuo rugpjūčio 30 d.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi