Naujienų srautas

Verslas2017.08.28 07:21

Svarsto keisti atliekų surinkimo tvarką: konteinerius svertų

Netrukus vėl gali keistis į sąvartynus patenkančių atliekų surinkimo tvarka – savivaldybėms norima leisti šiukšlių išvežimo įkainius nustatyti atsižvelgiant į jų svorį. Dabar tokios galimybės nėra – konteineriai, į kuriuos metamos atliekos, nesveriami.

Jeigu būtų pritarta idėjai šiukšlių išvežimo įkainius nustatyti atsižvelgiant į jų svorį, iš konteinerių surinktas atliekas išvežančios įmonės pirmiausia turėtų priskirti jas konkretiems vartotojams, pasverti, o tada, pagal savivaldybės nustatytą principą, apmokestinti. 

Tačiau kol kas nebūtų atsisakoma ir už buitinių atliekų išvežimą mokėti atsižvelgiant į būsto ar patalpų plotą, žmonių skaičių (taip mokestis už šiukšlių išvežimą dažniausiai skaičiuojamas daugiabučių gyventojams) ar į konteinerių kiekį, kuris svarbus individualių namų savininkams. Nuo šių metų gyventojams turi būti taikoma dvinarė rinkliava: pastovioji dalis būtų skiriama atliekų tvarkymo infrastruktūrai finansuoti, o kintamoji priklausytų nuo to, kiek į konteinerius išmesta buitinių atliekų. Savivaldybės pačios nustato, kaip jas apmokestinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi