Naujienų srautas

Verslas2017.08.27 11:08

Estai svarsto galimybę įsivesti estkoinus

Estijoje siūloma įvesti naują virtualią valiutą, vadinamą estkoinais. Šie pinigai būtų parduodami šalies gyventojams, o gautomis lėšomis būtų remiami startuoliai. Šio bendro gyventojų ir valstybės fondo idėjos autorė – Estijos elektroninių gyventojų agentūra.

Siūloma, kad estkoinas būtų valstybinis virtualus Estijos piniginis vienetas ir cirkuliuotų lygiagrečiai su oficialia valiuta euru. Parduodant virtualius žetonus gyventojams, būtų sukurtas fondas, kurio lėšomis valstybė remtų naują verslą, susijusį su naujausiomis technologijomis.

Estai, įsigiję tokią neįprastą valstybinę valiutą, taip pat galėtų dalyvauti fondo valdyme, o nusipirktais žetonais atsiskaityti už prekes ir paslaugas visoje euro zonoje.

Tačiau kol kas tai tik svarstymai. Neaišku, kaip iš tiesų būtų atsiskaitoma tokia valiuta ir ar, pavyzdžiui, būtų įmanoma pensijai taupyti estkoinais. Taip pat ekspertai pastebi, kad visos virtualios valiutos, kaip pavyzdžiui, bitkoinai, yra nestabilios ir per trumpą laikotarpį gali arba labai pabrangti, arba prarasti vertę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi