Verslas

2017.08.26 10:45

Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje jau įsikūrę beveik 30 investuotojų

ELTA 2017.08.26 10:45

Karmėlavos seniūnijoje, kur veikia Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ), ryškus proveržis. 27 investuotojai, 3 456 darbo vietos, 489 mln. eurų investicijų, iš kurių 70 proc. – tiesioginės užsienio investicijos. Tokiais skaičiais šiandien gali pasigirti Kauno LEZ vadovai.

Kauno LEZ direktorius Vytas Petružis laisvojoje ekonominėje zonoje penktadienį apsilankiusius ūkio ministrą Mindaugą Sinkevičių ir Kauno rajono merą Valerijų Makūną patikino, kad šie skaičiai galėtų būti dar įspūdingesni, bet reikia visų suinteresuotų pusių darnaus darbo. Kauno LEZ yra įvairių transporto arterijų susikirtimo vietoje, šalia tarptautinio oro uosto. Zonos patrauklumą, direktoriaus tvirtinimu, dar labiau padidintų geriau išplėtota infrastruktūra.

V. Petružis pastebėjo, kad į infrastruktūrą – kelius, apšvietimą, komunikacijas – Kauno LEZ valdymo bendrovė investavo 6,2 mln. eurų, šiemet planuojama investuoti dar 2 milijonus. Nemažai prisideda ir Vyriausybė bei Kauno rajono savivaldybė, investavusios 4,47 mln. eurų.

Didžiuliai pokyčiai vyksta ne tik Ramučiuose, kur veikia Kauno LEZ, bet ir šiaurinėje zonos dalyje, esančioje tarp Sergeičikų kaimo bei oro uosto. Čia planuoja įsikurti pasaulyje garsi medicinos priemonių gamintoja „Hollister“, elektronikos prietaisus automobiliams tiekianti Vokietijos kompanija „Hella“, kitos įmonės.

Į Sergeičikus atvykusius pasitarimo dalyvius pasitiko technika: teritorijoje formuojami sklypai, tiesiami elektros kabeliai. V. Petružis tvirtino, kad į šią LEZ dalį būtina nutiesti kelią. Jau parengtas projektas, gauti statybos leidimai, reikia tik finansavimo.

Ministras M. Sinkevičius pabrėžė, kad bendraujant su potencialiais investuotojais svarbu aiškiai komunikuoti. „Kiekvienas privalo atsakyti už savo žodžius. Negali būti taip, kad kažkas šoka viliotinį ir žarsto pažadus, o juos įgyvendinti tenka kitiems“, – kalbėjo ministras.

Meras V. Makūnas patikino, kad Kauno rajono savivaldybė ir toliau skatins investicijų pritraukimą bei darbo vietų kūrimą, tačiau pabrėžė, kad verslas ir Vyriausybė turėtų labiau atsigręžti į vietos bendruomenę.

„Gyventojai nekalti, kad kaimynystėje atsirado pramoninė zona. Žmonės susiduria su nepatogumais, todėl turime galvoti, kaip pagerinti jų gyvenimo kokybę“, – kalbėjo meras. Pasak jo, Kauno LEZ teritorijoje galėtų atsirasti vaikų darželis, kiti socialinės paskirties objektai.

„Tokia politika keltų didesnį pasitikėjimą ir gyventojams, ir investuotojams“, – tikino Kauno rajono vadovas.

Kauno rajono savivaldybė praneša, kad proveržis ryškėja ir socialinėje sferoje, – Karmėlavos gyventojai netrukus galės džiaugtis rekonstruotomis Kauno ir Centrine gatvėmis, naujais šaligatviais, apšvietimu. Kelininkai ketina baigti darbus jau šį rudenį. Nemažos investicijos planuojamos ir į Ramučių kultūros centrą.