Verslas

2017.08.24 13:03

Teismas: „Go Vilnius“ vadovas D. Udrys iš pareigų atleistas pagrįstai

Ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teismas nutarė be išlygų atmesti buvusio „Go Vilnius“ vadovo Dariaus Udrio skundą dėl jo atleidimo ir netenkino prašymo atlyginti moralinę žalą. Esminis bylą išnagrinėjusios teisėjos motyvas – įmonei, atsakingai už savivaldybės investicijas, D. Udrys vadovavo neefektyviai. Išklausyti jam nepalankaus sprendimo ieškovas į teismą neatvyko, tačiau vos jį sužinojęs apsisprendė kreiptis į aukštesnės instancijos teisėjus.

15min primena, kad D. Udrys į teismą kreipėsi neabejodamas, buvo atleistas ne dėl blogų įmonės rezultatų, o dėl pasisakymų apie partizanus tinkle „Facebook“.

„Manau, atidiems žmonėms visiškai aišku, kad mero nutarimas mane atleisti iš „Go Vilnius“ direktoriaus pareigų nesusijęs su darbo kokybe ir pasiektais rezultatais. Kadangi meras mane atleisdamas išsakė visokių tikrovę neatitinkančių priekaištų, nematau kito kelio, kaip ginti savo reputaciją teisinėmis priemonėmis“, – savo „Facebook“ paskyroje skelbia D. Udrys.

Todėl D. Udrys apskundė mero Remigijaus Šimašiaus sprendimą atleisti jį iš pareigų Vilniaus miesto apylinkės teismui, prašydamas mero sprendimą pripažinti neteisėtu ir tuo pačiu priteisti jam moralinės žalos atlyginimą.

Atleistasis vadovas kreipėsi į teisėjus su civiliniu ieškiniu dėl atleidimo iš darbo pripažinimo neteisėtu, grąžinimo į darbą, vidutinio darbo užmokesčio už priverstinės pravaikštos laiką priteisimo ir neturtinės žalos atlyginimo.

Bylą išnagrinėjusi teisėja Ieva Stanislovaitienė paskelbė, kad visi šie ieškovo prašymai atmetami.

Aiškindama sprendimo motyvus teisėja 15min sakė, jog pagal surinktą bylos medžiagą D. Udrys, vadovaudamas „Go Vilnius“, buvo nepakankamai aktyvus, iniciatyvus, nesugebėjo organizuoti įstaigos veiklos. Esant tokiai situacijai, įstaiga negalėjo pasiekti „Go Vilnius“ iškeltų tikslų. Vadinasi, D. Udrys šio posto neteko dėl savo paties kaltės.

Tai svarbi teisinė aplinkybė, mat šiuo atveju meras R. Šimašius galėjo atleisti jį iš darbo be išankstinio įspėjimo. Priešingu atveju Darbo kodeksas reikalauja įspėti asmenį iš anksto, tad staigų atleidimą teismas būtų pripažinęs neteisėtu.

Šiuo atveju teismas konstatavo, kad meras jokių procedūrų savo sprendimu nepažeidė, nes esant atleidžiamo vadovo kaltei iš anksto jo apie tai įspėti neprivalėjo.

Šiandienis teismo sprendimas dar neįsiteisėjo, per 30 dienų jis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka Vilniaus apygardos teismui.

„Mano supratimu, sprendimas nepagrįstas teisiniais motyvais. Teisėja gilinosi ne į teisinius argumentus, o pradėjo vertinti mano vadybinius sugebėjimus, kas yra ne teismo funkcija. Sprendimą neabejotinai skųsiu apeliacine tvarka“, – 15min pranešė D. Udrys.